VII Ogólnopolskie poetyckie antyWalentynki  

To już 7. edycja akcji antyWalentynkowej, której kolebką jest Poznań, gdyż pomysł rozwinął się wśród poznańskich twórców związanych z Grupą Literyczną Na Krechę, i akcja, z małej lokalnej stała się ogólnopolska. Do tej pory od 2012 roku poeci rozdali 64000 pocztówek z erotykami w 320 wzorach, będących kompilacją wierszy, obrazów, zdjęć, grafik, rysunków twórców związanych z grupą oraz zaprzyjaźnionych artystów i poetów.

Jest to forma popularyzacji czytelnictwa poezji – wychodzenia ze sztuką na ulice, do pubów, bibliotek, do zakładów usługowych, sanatorium, a nawet na stoki narciarskie w Wiśle i w Szczyrku (jak miało to miejsce rok temu), aby odpoczynek również łączyć z czytaniem poezji i prozy. Akcja Poetycka jest przede wszystkim odpowiedzią na komercję i na wszędobylski „serduszkowy” kicz walentynkowy. Uważamy, że lepiej w tym czasie sięgnąć po tomik poezji – mamy przecież potężne źródła literatury i sztuki, z których nie tylko można, ale i należy czerpać przyjemność. I ta akcja ma o tym przypomnieć.
Z akcją związane są wydarzenia towarzyszące:
V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Erotyk na krechę” im. Tadeusza Stirmera, Wystawy wierszy (WierszYstwki) w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu, w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2, w Gimnazjum nr 41 w Poznaniu; Spotkania poetyckie, Integracje Literackie – Hyde Park.
PROSIMY o zgłoszenia swoich akcji, będziemy dopisywać miasta, miejsca, nazwiska animatorów, gdyż bez Waszej inicjatywy i wsparcia poezja trafiłaby na mur obojętności.

Rok temu do akcji włączyło się ponad 100 twórców – poetów, fotografików, malarzy, a przede wszystkim graficy: Maria Kuczara, Joanna Kulhawik, Jadwiga Włudarczyk, Rafał Babczyński, Ewa Kreft, Katarzyna Borczyńska i było można trafić na pocztówki, w ich opracowaniu, w co najmniej 35 miastach i miasteczkach – jak np.: Poznań, Gniezno, Leszno, Nowy Tomyśl, Kostrzyń, Elbląg, Kraków, Wrocław, Warszawa, Gdańsk, Augustów, Katowice, Pszczyna, Drezdenko, Szczecin, Barlinek, Bielsko Biała, Tarnów, Kłodzko, Ciechocinek, Wisła i w innych.
JAK BĘDZIE w tym roku? zgłaszajcie się – tutaj w wydarzeniu, piszcie na maila: lucja.d@op.pl

Jeszcze do poniedziałku 8 stycznia można zgłaszać się ze swoim wierszem, proponować wykorzystanie grafik, obrazów, fotografii.

więcej informacji: 

Wykonawcy

Community
Jesteśmy Fundacją Otwartych NA Twórczość, na ludzi wrażliwych artystycznie. Zapraszamy do współpracy, do szukania swojego indywidualnego miejsca.

Community
Grupa literacko-artystyczna NA KRECHĘ jest ogólnopolska, niezrzeszona, stawia przed sobą wiele wyzwań i zamierza działać, łącząc ponad różnymi podziałami.
db