Nowy audiobook Piotra Świątkowskiego

Audiobook Gdzie jesteś Teresko?  - autor Piotr Świątkowski   - czyta Michał Grudziński
OPIS

Waldek umiera. W snach widzi „Groźnego”, „Orła” i „Abażura”. Czuje zapach dymów nad Nerem. Przypomina sobie twarz siostry, która w 1945 roku zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Dlaczego pozwolił Teresie zniknąć ze swojego życia? Szpitalny kapelan namawia Waldka na poszukiwania Tereski. Chory, ksiądz i ordynator oddziału kardiologii jadą do Turku szukać śladów kobiety. Waldek nie odejdzie w spokoju bez pogodzenia się z przeszłością.

Mija 30 lat. Młody dziennikarz z Poznania spotyka w Turku Agatę Janson, córkę Teresy. Szuka małego, carskiego zegarka, który jest odpowiedzią na pytanie, w jaki sposób w 1945 roku matka Agaty wyrwała się za żelazną kurtynę. Odkrywa, że wojenna historia niszczy życie kolejnych pokoleń.

Piotr Świątkowski napisał książkę o drugiej konspiracji odrywając ją od bieżącej polityki. Wyklęci z Turku nienawidzą Żydów, ale darują życie każdemu komuniście, który ukrywał żydowską rodzinę. Szczycą się stopniami oficerskimi AK, chociaż w większości są dezerterami z milicji i nie mają nic wspólnego z Państwem Podziemnym. Wymierzają sprawiedliwość, mimo że ich ojcowie – dla świętego spokoju – zapisują się do PPR.

Projekt realizowany w ramach Stypendium im. gen. Augusta Fieldorfa „Nila” ufundowanego przez Miasto Wrocław.

Zdjęcie Michała Grudzińskiego autorstwa Jakuba Wittchena.
więcej:
db

Znalezione obrazy dla zapytania Gdzie jesteś Teresko Piotr ŚWIĄTKOWSKI

Znalezione obrazy dla zapytania Gdzie jesteś Teresko Piotr ŚWIĄTKOWSKI