Wiersze Krystyny Miłobędzkiej w obrazach – wernisaż

Zapraszamy 05.06.2017 o godz. 17.00 na wernisaż wystawy: „Wiersze Krystyny Miłobędzkiej w obrazach” do Galerii Atanazego w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu, Plac Wolności 19. Honorowym gościem spotkania, w przeddzień 85 urodzin, będzie Poetka, a na temat Jej twórczości wypowie się prof. Ryszard Przybylski.

Wystawa, autorstwa młodych plastyków z Koła, jest pokłosiem konkursu w ramach projektu „Krystyna Miłobędzka – kulturalna ikona Wielkopolski” przy współpracy z Liceum Plastycznym w Kole, czynna będzie w dniach 5.06 – 20.06.2017
.
Projekt „Krystyna Miłobędzka – kulturalna ikona Wielkopolski” realizowany przez Fundację PARK jest pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego i współfinansowany z budżetu samorządu województwa wielkopolskiego.
Zdjęcie użytkownika FONT - fundacja & pismo.

 

FONT (Fundacja Otwartych Na Twórczość) jest partnerem przy realizacji i organizacji w/w projektu.
——————-
Na konkurs wpłynęło 61 prac, które oceniało czteroosobowe jury w składzie: prof. Jędrzej Stępak – Kierownik Zakładu Działań Twórczych w Przestrzeni Społecznej WSE UAM – przewodniczący jury oraz członkowie: dr Jarosław Borowiec – Wydawnictwo Wolno, Małgorzata Ornoch-Tabędzka – Fundacja Przestrzeń Aktywności, Rozwoju i Kreatywności , Łucja Dudzińska – Fundacja Otwartych Na Twórczość.
Wybrano 25 prac na wystawę. Wyróżniono trzech autorów: Marcin Derda za trzy zgłoszone prace, a w szczególności za ilustrację wiersza „jest rosnące drzewem”, Izabela Nadolna za ilustrację wiersza „próbowałam siebie powiedzieć całym lasem” oraz Zuzanna Chęcińska za „Ja dopasowana w twoich oczach” i również za pozostałe grafiki. Gratulujemy! Zobacz więcej

FONT – fundacja & pismoFolder przygotowany przez Bibliotekę Raczyńskich

Informacje o: FONT – fundacja & pismo

Community
Jesteśmy Fundacją Otwartych NA Twórczość, na ludzi wrażliwych artystycznie. Zapraszamy do współpracy, do szukania swojego indywidualnego miejsca.

O obiekcie

Usługi użyteczności publicznej
Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu

Zdjęcia w: Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu

Zdjęcie użytkownika Biblioteka Raczyńskich.
Zdjęcie użytkownika Biblioteka Raczyńskich.
Zdjęcie użytkownika Biblioteka Raczyńskich.
Zdjęcie użytkownika Biblioteka Raczyńskich.
Zdjęcie użytkownika Janos Szabo.
więcej informacji: https://www.facebook.com/events/226161314544672/
db