HAIKU MADE IN CALISSIA

Klasyczne haiku to japońska forma poetycka reprezentatywna dla okresu 1603-1868.Współczesna odmiana związana z filozofią zen, zakłada operowanie paradoksem, subtelność oraz estetyczny
minimalizm. Najlepsze haiku najczęściej świadomie nie pozwala na jakąkolwiek konkretną interpretację. Odbiorca otrzymuje ulotne, refleksyjne odczucie, które chciał pokazać poeta.
Ten wstęp brzmi tajemniczo i skomplikowanie pozwalając jednak na wejście w świat takiej poezji.
Ten gatunek z powodzeniem uprawia Kaliska poetka Urszula Zybura. Ta technika poetycka w jej wykonaniu, to jakby zapisywanie nut poezją. Nasza poetka mówi o wenie twórczej o
lawinie skojarzeń i myśli tłoczących się w głowie w trakcie jazzowych doznań koncertowych.
Poetka połączyła swe siły z fotografikiem  Jakubem Seydak artystą, który również w jazzie znajduje inspirację twórczą. Powstał z tego super projekt, miks obrazu i poezji, swego rodzaju
muzyka. To w sumie nowy utwór artystyczny ożywiający obraz fotograficzny słowami poetki. Wrażliwsi z pewnością przeniosą się w głąb swej duszy i wzbogacą odbiór dźwiękami wyobraźni.
Część zdjęć została wykonana w naszym lokalu Komoda Club. To tu odbywa się wiele spotkań i koncertów w tym z cyklu „kulturalnych śród”, „pogaduch jazzowych czy Jam session podczas Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych Komoda Club.Zapraszamy do wczytania się i przeżycia na swój sposób tego prekursorskiego artykułu.
Więcej – grafiki i haiku Urszuli Zybury na plakacie :
Obiekt Komoda Club Residence jest usytuowany w Kaliszu (ul. Niecała 6), w zacisznej okolicy u wejścia do najstarszego parku miejskiego w Polsce i 350 metrów od Rynku Głównego. W budynku mieści się restauracja i bar w holu (…)
.
(…) Na pewno odnajdą się tu ci, którzy lubią nastrojowe, tonące w półmroku klubowe wnętrza, czy koneserzy starych mebli. Do dyspozycji gości pozostaje też nastrojowa sala ulokowana w piwnicach klubu, która zabierze swoich gości w czasy złotych lat rock’n’rolla. Oprócz doskonałej włoskiej kawy i deserów, lokal oferuje kuchnię, która usatysfakcjonuje zwłaszcza miłośników potraw przygotowanych metodą beztłuszczową. Lokal dysponuje również Salą Kryształową – idealną dla organizacji przyjęć okolicznościowych.
więcej:
db