Acid Jazz – industrialny jazz w Poznaniu

Acid jazz to nowa produkcja jazzowego muzyka Aresa Chadzinikolau i jego zespołu Jah Ares Trio. Jest to mieszanka jazzu i muzyki industrialnej, która inspirowana jest dźwiękami miast oraz ich rytmem życia.

Jah Ares Trio - Hubert Jach - Radio Poznań
Fot. Hubert Jach (Radio Poznań)

Ares skomponował wiele utworów z płyty dzięki swoim podróżom, którym towarzyszyło wiele spotkań i emocji. Obejmuje on swoimi piosenkami cały świat od Poznania przez Sztokholm, Brukselę po Nowy Jork i Miami. Każde z tych miast żyje swoim tempem i stylem życia, a obserwacja tych zjawisk stanowiła dla Aresa inspirację do najnowszej płyty. Poznań zajmuje szczególne miejsce w życiu artysty, ponieważ spędził tu większość swojego życia i chciał podziękować miastu, umieszczając je w towarzystwie największych światowych metropolii, co pozwoli na promocję miasta.

Okładkę do płyty wykonał znany i ceniony na świecie artysta – Mirosław Pawłowski, profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.Płyta dostępna jest za pośrednictwem sklepów internetowych takich jak Spotify czy iTunes. Najbliższy koncert Jah Ares Trio odbędzie się na początku kwietnia w klubie Blue Note.

Z muzykiem rozmawiał Hubert Jach.

SŁUCHAJ:

Ares

  

db