KONCERT ZESPOŁU ARETE W SIERADZU

„Wzruszające, bardzo mądre i głębokie teksty. Koncert dający do myślenia. Tego czasu nie można było spędzić lepiej! Dziękuję.” napisał jeden z sieradzkich lekarzy w kronice bibliotecznej po koncercie poznańskiego zespołu ARETE. Impreza odbyła się w czwartkowy wieczór 8 lutego 2018 r. w prowadzonej przez Marię Duszkę książnicy szpitalnej – Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sieradzu.  Współorganizatorem było Koło Literackie „Anima”. Zespół wystąpił w składzie: Jerzy Struk, Katarzyna Kasprzak i Romuald Andrzejewski.

Jerzy Struk jest poetą, doktorem filozofii, szachowym mistrzem FIDE (Międzynarodowej Federacji Szachowej). Wydał sześć tomików wierszy. W 2010 r. założył zespół ARETE. Jest autorem tekstów i muzyki do piosenek wykonywanych przez tę grupę. Na koncertach występuje też w roli konferansjera. Katarzyna Kasprzak jest wszechstronnie utalentowaną wokalistką zafascynowaną piosenką francuską i międzywojenną. W swojej pracy jest związana z Centrum Kultury Zamek. Współpracowała z artystami w kraju i za granicą. Z kolei Romuald Andrzejewski jest muzykiem, pianistą, kompozytorem i aranżerem. Akompaniował znanym polskim wykonawcom estradowym, m.in.: Urszuli Sipińskiej, Andrzejowi Dąbrowskiemu, Michałowi Bajorowi i Tadeuszowi Woźniakowi. Jest kompozytorem muzyki do około 70 spektakli wystawianych w teatrach całej Polski oraz w Telewizji Polskiej.

Podczas koncertu w Filii nr 2 MBP w Sieradzu zespół zaprezentował zarówno swoje dobrze już znane największe hity („Wędrujemy”, „Wodospad”, „Póki żyjemy, zróbmy coś”), jak też najnowsze utwory z powstającej właśnie czwartej płyty Arete. Publiczność była zachwycona piosenkami i  sympatyczną, ciepłą atmosferą, jaką stworzyli muzycy.

Koncertowi towarzyszyła wystawa barwnych, abstrakcyjnych obrazów Teresy Wojcieszak – pochodzącej z Opatówka koło Kalisza sieradzkiej farmaceutki, która zawsze chciała być malarką. Tworzy od dwudziestu lat. Jej prace były m.in. wystawiane na aukcji organizowanej przez Naczelną Radę Aptekarską w Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz na aukcji „Wielkie serca” w Krakowie.

Link do audycji „Pod wielkim dachem nieba” poświęconej zespołowi ARETE: