“Poetycko, jesiennie, pieknie” – poezja na targowisku…

„Zobacz, ile jesieni! Pełno, jak w cebrze wina, A to dopiero początek, Dopiero się zaczyna”.  Cytatem z pięknego wiersza o jesieni Juliana Tuwima Spółka Tarpil zaprasza miłośników poezji na kolejne spotkanie z poetami na targowisku miejskim w Pile.

Jest to jedyne targowisko w Polsce, które ma już coroczną tradycję prezentowania poezji na miejskim rynku. Parafrazujac wieszcza można powiedzieć, że poezja trafiła w Pile pod strzechy – dachy straganów. Czytamy nasze wiersze rozrzucone wszędzie na targowisku: na szybach okien budynku dyrekcji Tarpilu, u  pana szewca, na klombach, dookoła przy tęźni – zawieszone na sznurkach, jak pranie – wszędzie tam, gdzie popatrzymy, są  nasze wiersze.

Kilka lat wstecz Dyrektor ds. targowisk pan Janusz Graszka  pilotował wjazd na targowisko autokaru z 50. poetami z Polski i zagranicy… Młodzież szkolna przyszła do nas na targowisko i zaprosiła wszystkich poetów na spotkania autorskie w szkołach… Był to historyczny dzień dla miasta. Po raz pierwszy do Piły przyjechała tak liczna grupa pisarzy.  Takiego najazdu poetyckiego w Pile nigdy jeszcze nie było. Otworzyliśmy pierwszą kartę poetyckiej historii. Czy będą następne?

Danuta Bartosz

Zdjęcia poezja na targowisku

“Poetycko,jesiennie,pieknie”poezja na targowisku

Poezja na targowiskuj

Czytali poezję na targowisku w Pile. To było pierwsze takie spotkanie [ZDJĘCIA]Czytali poezję na targowisku w Pile. To było pierwsze takie spotkanie [ZDJĘCIA]

Zdjęcia