Dr Piotr Chrzczonowicz zaprasza na wykład pt.“Cyprian Kamil Norwid – Jego obecność  w nauczaniu Jana Pawła II i we współczesnej kulturze polskiej”.

KOSZALIN

Rok Norwida – Wykład dr. Piotra Chczonowicza oraz… 19.11. o godz. 17.00

Udostępnij…
Share on FacebookTweet about this on Twitter

“W roku 2021 upływa 200 lat od urodzenia Cypriana Kamila Norwida. Przyszedł on na świat 24 września 1821 r. na Mazowszu, w Laskowie-Głuchach koło Radzymina. Był poetą, dramatopisarzem, prozaikiem, artystą sztuk pięknych i myślicielem. Zmarł 23 maja 1883 r. w Domu św. Kazimierza w Ivry pod Paryżem, opuszczony i zapomniany. Większą część życia spędził na emigracji, podróżując po Niemczech, Włoszech, Belgii, Anglii i Stanach Zjednoczonych, by ostatecznie osiąść w stolicy Francji” – czytamy w Uchwale Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w sprawie ustanowienia roku 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida.

Zapraszamy na spotkanie zatytułowane “Cyprian Kamil Norwid – Jego obecność  w nauczaniu Jana Pawła II i we współczesnej kulturze polskiej”, które odbędzie się w piątek, 19.11.2021 roku o godzinie 17:00 w koszalińskiej siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” przy ul. bp. Czesława Domina 12/4.

Gościem, który wygłosi wykład na powyższy temat, będzie dr Piotr Chrzczonowicz. Oprócz wykładu i recytacji wierszy wielkiego poety, wysłuchamy utworów Fryderyka Chopina: Nokturn h-dur op.32 nr 1, Polonez a-dur op. 40 nr 1, Preludium e-moll op.28 nr 4 i fr. Sonata b-moll op. 28 nr 4 w wykonaniu Marka Bohuszewicza.

 

Zapraszamy!

Udostępnij…
Share on FacebookTweet about this on Twitter

db