Przygodzickie Biennale Sztuki „RETROSPEKTYWA” vol.3

Jest to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. W jednym miejscu i o jednym czasie  zbierają się po raz trzeci artyści z całej Polski prezentując własną twórczość artystyczną.. Moda, poezja, muzyka, malarstwo, grafika, fotografia –  to wszystko oraz znacznie więcej zaprezentowane podczas „Przygodzickiego Biennale Sztuki „RETROSPEKTYWA” vol. 3″.. Wydarzenie ma charakter interdyscyplinarny. Występują artyści malarze, fotograficy, literaci, muzycy. Wśród literatów  m.in. obecni byli: dr Tomasz Gruchot – krytyk literacki, poetka Eugenia Zawidzka oraz goszcząca w Pałacu Radziwiłłów poetka Maria Duszka

„RETROSPEKTYWA” VOL. 3 Antonin, 21.08.2021.

Dziedziniec  parku, okalający  zabytkowy Pałac  Myśliwski Książąt Radziwiłłów  w Antoninie,  w sobotnie popołudnie i wieczór, gościł artystów z całej Polski. Organizatorzy trzeciej edycji Retrospektywy, Biennale Sztuki w Gminie Przygodzice, zaprosili do uczestnictwa i świętowania w tej pięknej scenerii przyrody: malarzy, plastyków, muzyków, pisarzy i poetów.  Wystawa  prac zrobiła ogromne wrażenie na zwiedzających.

Nie zabrakło również rozmowy o poezji. Zaproszony, szczególny gość, dr Tomasz Gruchot, był moderatorem spotkania. Wraz z dyrektorem Robertem Kaczmarkiem, próbowali dowiedzieć się od ludzi pióra, dlaczego piszą. Rozmowa była inspirująca. Po wysłuchaniu zaproszonych osób, wniosek był oczywisty. Jednogłośnie stwierdzili, że dar pisania spływa niespodziewanie, a ze względu na ulotność myśli należy wszystko niezwłocznie zapisywać. Na poparcie swoich wypowiedzi, recytowali swoje teksty, Niezwykłość  spotkania sprawiła roztaczająca się magia wokół pięknego Pałacu Modrzewiowego, gdzie tworzył i grał na fortepianie Fryderyk Chopin.

Eugenia Zawidzka

db