Adam Wiśniewski z Kalisza nowym członkiem Wielkopolskiego Oddziału ZLP

Na tegorocznej sesji jesiennej Komisji Kwalifikacyjnej Zarządu Głównego ZLP został przyjęty do naszego oddziału ZLP Adam Wiśniewski, poeta, animator kultury, ekonomista . O jego twórczości Komisja napisała: „Poeta. Nadesłał do oceny 3 książki poetyckie. Fascynacja autora kulturą grecką. Aforysta. Twórczość dojrzała, zabawne myśli, ostra satyra, fikuśne żarty, ale też zaduma nad światem i relacjami międzyludzkimi”.

Prezentowane 3 książki poetyckie Adama Wiśniewskiego  ujawniły emocjonalną wrażliwość autora, a projekty okładek, które sam wykonuje z dużym profesjonalizmem, pokazuje jego artystyczną kreatywność. Liczymy na to, że nasz nowy kolega będzie dalej rozwijał swój warsztat literacki, a ponadto będzie służył oddziałowi swoimi zdolnościami i talentem w różnych dziedzinach, zwłaszcza w andragogice, polityce prowadzenia edukacji dorosłych.

Każdy nowy literat wnosi do stowarzyszenia własną odrębność, a z nią świeżość i nowe twórcze pomysły.
Adam Wiśniewski nie pragnie też żadnych zaszczytów, bo czuje się pod wieloma względami spełniony. Jego marzeniem – jak sam wyznał – była tylko przynależność do WO ZLP. Marzenie zostało spełnione.

Adam Wiśniewski

(ur. w 1953 roku w Sycowie) od 1976 mieszka i tworzy w Kaliszu. Absolwent AE we Wrocławiu i studiów podyplomowych w AE w Poznaniu. Andragog – były nauczyciel i wykładowca ekonomii. Autor kilku. tomów aforyzmów m.in.  Zrozumieć świat, Stolarz warszawski, Gęsie gadanie i Kuźnia, tomiku Fraszki, opowiadania Itaka, zbioru wierszy ujętych w Epitafium dla Eli i tomików tematycznych. Sam wydaje, redaguje i składa swoje książki. Członek Klubu Aforystów przy Wielkopolskim Oddziale ZLP. Jego utwory prezentowane są w corocznie wydawanych Po-tyczkach aforystów.

Okładki książek:

ZLP_Zrozumiec_Swiat_A5_okladka

ZLP_Stolarz_Warszawski_A5_okladka

ZLP_LustroFenickie_okladka ZLP_

ZLP_Kuznia_A5_okladka

ZLP_Gesie_Gadanie_A5_

ZLP_WinneMysli_okladka

db