Tworzy nawet w języku esperanto… Spotkanie z Urszulą Zyburą już w środę

Spotkania i wywiady, Tworzy nawet języku esperanto Spotkanie Urszulą Zyburą środę - zdjęcie, fotografia

Tygodnik Płocki08/10/2019 10:20
PAŹ09

 Kamienica Secesyjnagodz: 18:00

Płocki Oddział Związku Literatów Polskich i Muzeum Mazowieckie w Płocku zapraszają 9 października (środa) do Kamienicy Secesyjnej na spotkanie z poetką Urszulą Zyburą. Jest autorką 20 książek. Pisze m.in. aforyzmy, haiku, afirmacje, także w języku esperanto.
Jej utwory zostały przetłumaczone m.in. na: niemiecki, angielski, grecki, rumuński, szwedzki, ukraiński, francuski, rosyjski, włoski, białoruski i węgierski. Urszula Zybura jest wiceprezesem Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich z siedzibą w Kaliszu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.

Wieczór autorski Urszuli Zybury

2019.09.20 08:40, aktualizacja: 2019.09.20 09:12

Autor: Muzeum Mazowieckie w Płocku, Wprowadzenie: Dorota Mądral

9 października, godz. 18.00 w Muzeum Mazowieckie w Płocku, Tumska 8

www.muzeumplock.eu

Płocki Oddział Związku Literatów Polskich i Muzeum Mazowieckie w Płocku zapraszają na wieczór autorski Urszuli Zybury. Urszula Zybura jest wiceprezesem Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich z siedzibą w Kaliszu. Absolwentka UAM w Poznaniu (bibliotekoznawstwo o specjalności informacja naukowa oraz studia z psychologii). Autorka 20 książek (aforyzmy, poezje, haiku, afirmacje). Jej sztuka „Biała umarła idzie do nieba” miała prapremierę w listopadzie 1981 r. Na Scenie Teatru Propozycji w  wykonaniu aktorów Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Tworzy w języku esperanto i tłumaczy poezję polską na ten międzynarodowy język. Utwory  Zybury zostały do tej pory przetłumaczone  m.in. na język: esperanto, niemiecki, angielski, grecki, rumuński, szwedzki, ukraiński, fransuski, rosyjski, włoski, białoruski i węgierski. Urszula Zybura jest laureatką nagród państwowych i literackich w dziedzinie literackiej oraz działalności twórczej. Jej poezje są śpiewane przez piosenkarkę Patrycję Kliber z Kalisza oraz Aleksandrę Kieł – Szawułę z Ostrowa Wielkopolskiego, niegdysiejszą solistkę polskiego zespołu „Stare Dobre Małżeństwo”.

więcej: