Jan Janusz Tycner w „Happeningu pod ramię z Prusem”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu serdecznie zaprasza na „Happening pod ramię z Prusem” z okazji 110. rocznicy śmierci B. Prusa.

W dniu 12 maja br. (czwartek) proponujemy dwa wydarzenia 

  • O godzinie 12.00 dla młodzieży spotkanie autorskie z Moniką Piątkowską, autorką książki „Prus. Śledztwo biograficzne”, moderatorem spotkania będzie Piotr Śliwiński, profesor UAM w Poznaniu. Miejsce: siedziba WBPiCAK w Poznaniu, ul. B. Prusa 3, sala 215.
  • Następne wydarzenie to:

Spacer „pod ramię z Prusem, czyli z Janem Januszem Tycneremktóry wcieli się w postać Bolesława Prusa. Rozpoczęcie imprezy w WBPiCAK, ul. Prusa 3 o godzinie 17.00.  Miejsce docelowe spaceru to Klubokawiarnia „Lalka”, która znajduje się przy ul. Prusa 18.

Jak to w formule happeningu, charakteryzującym się elementami improwizacji oraz nieskrępowaną ekspresją twórczą, nie da się przewidzieć wszystkiego, co się wydarzy w czasie imprezy.

Pewne jest za to, że:

  • Zaczynamy o godz. 17.00 przed budynkiem WBPiCAK na ul. Prusa 3.
  • Przejdziemy „pod ramię z Prusem” do oddalonej o dwadzieścia pięć kroków Klubokawiarni „Lalka” na ul. Prusa 18.
  • Posłuchamy fragmentów, najbardziej znanego dzieła Bolesława Prusa − „Lalki” w interpretacji Jana Janusza Tycnera.
  • Wypijemy filiżankę aromatycznej kawy lub herbaty.

WSTĘP WOLNY. Bezpłatne wejściówki na „Happening pod ramię z Prusem” można odebrać w Wypożyczalni WBPiCAK na ul. Prusa 3, poniedziałek – piątek w godz. 9.00–18.00 lub przed samym wydarzeniem w Klubokawiarni „Lalka” na ul. Prusa 18.

  • Każdego posiadacza wejściówki Klubokawiarnia „Lalka” zaprasza na małą kawę lub herbatę – GRATIS!

ZAPRASZAMY, spotkajmy się na Jeżycach!

Jan Janusz Tycner  – ur. w 1953 r. w Rynarzewie. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. K. Libelta w Kcyni, Policealnego Studium Geodezyjnego  w Poznaniu, magister kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama. Mickiewicza w Poznaniu, absolwent podyplomowych studiów wiedzy o kulturze, dziennikarstwa    i pedagogiki oraz Studia 68 Theatre Arts. Były aktor Poznańskiego Teatru Maya. Obecnie prezentuje na estradzie program poetycko – muzyczny pt. „Ziemia trudnej jedności’’ oraz na You Tube interpretuje wiersze Aleksandra Wojciechowskiego pod hasłem „Żywiąc słowo”. Były prezenter PTV Poznań oraz lektor Katolickiego Radia Emaus i Radia Obywatelskiego w Poznaniu. Społecznie współpracował z Towarzystwem Kultury Teatralnej Oddziału Okręgowego w Poznaniu jako prezes (jedną kadencję po śmierci legendarnego Milana Kwiatkowskiego) Młodzieżowego Ruchu Miłośników Teatru „Proscenium”, Lożą Patronów Teatru Nowego, Fundacją Wspierania Kultury im. Łucji Danielewskiej.

Jest laureatem między innymi głównych nagród i wyróżnień w konkursach recytatorskich i monodramach      w Poznaniu,  Rzeszowie, Zgorzelcu, Rudzie Śląskiej i w Wałczu.

Odznaczenia:

  • Zasłużony Działacz Kultury i Za Zasługi w Rozwoju Województwa Wielkopolskiego;
  • Odznaką Honorową Miasta Poznania oraz Srebrnym Medalem „Labor Omnia Vincit” H. Cegielskiego za krzewienie idei pracy organicznej;
  • Srebrną Odznaką Zasłużonego Działacza Związkowego Kultury i Sztuki Federacji Związków Zawodowych Pracowników Kultury w Warszawie;

Emerytowany były  pracownik Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

db