Cześć! To my Gosia i Kuba

Droga przemyśleń – Cichowo

Z dzieckiem do …

„Przygoda zaczyna się od pierwszego kroku”

O nas

Cześć! To my: Gosia i Kuba – małżeństwo z ponad dwudziestoletnim stażem. Jesteśmy rodziną 2+3. Mamy trzech synów, dwóch to już dorośli ludzie – studenci, a trzeci – Grześ, ma 9 lat. Odkąd urodził się Grześ znowu od początku zaczęliśmy naszą podróżniczo-turystyczną przygodę. Chcemy pokazać Grzesiowi wszystko to, co pokazaliśmy już kiedyś starszym synom, a jeśli się uda, to jeszcze więcej. I praktycznie od pierwszych chwil Grzesia jeździmy z nim po Polsce i nie tylko 😉 Uwielbiamy podróże, te dalekie i te całkiem bliskie. Uwielbiamy też ludzi. Ciekawią nas nieodkryte zakątki naszego pięknego kraju. Lubimy poznawać, doświadczać i zdobywać. Lubimy też planszówki. A więc jeśli nie podróżujemy, to gramy w gry. Zapraszamy do naszej przygody!

Droga przemyśleń – Cichowo

W lipcu 2020 roku w Cichowie, powstała nowa atrakcja: “Droga przemyśleń”. Cichowo to mała miejscowość w województwie wielkopolskim w gminie Krzywiń, znane jest m.in. ze skansenu „Soplicowo”, o którym pisałam tutaj: Krzywiń, Cichowo i okolice

Autorem nowego projektu „Droga przemyśleń” jest pan Paweł Buksalewicz – poeta Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, mieszkaniec sołectwa oraz były radny rady powiatu kościańskiego i były burmistrz Krzywinia.

Droga przemyśleń w Cichowie to po prostu urokliwa dróżka o długości ok. 1 km, która wiedzie wśród łąk i pól. Samo dojście do atrakcji jest też bardzo ładne, gdyż prowadzi przez aleję brzóz w cichej okolicy i bardzo dobrze oznaczone (są drogowskazy i dokładny opis atrakcji przy skansenie „Soplicowo”)

My wybraliśmy się na Drogę przemyśleń, by trochę pospacerować, odetchnąć na łonie natury, a przy okazji zobaczyć coś nowego. I rzeczywiście, muszę przyznać, że na wycieczce odpoczęliśmy i zrelaksowaliśmy się, idąc spokojnie, spacerowym krokiem, podziwiając okoliczną przyrodę i czytając wywieszone na szlaku aforyzmy i sentencje autorstwa pana Pawła.

Droga ma charakter typowo rekreacyjny, choć rzeczywiście może inspirować do zadumy i przemyśleń. Okoliczny, zmieniający się krajobraz wydaje się sprzyjać takim refleksjom 😉

Droga jest szeroka, szutrowa, a w pewnym momencie przechodzi w brukowaną. Wokoło rosną różnorodne krzewy i stare jesiony. Ścieżkę otwiera „brama” z tablicami informacyjnymi. Jest też wyznaczony ciekawy punkt widokowy przy dużym stawie zwanym „torfianką”, gdzie w sprzyjających warunkach obserwować można dzikie gęsi i łabędzie.

Jeśli będziecie w tych okolicach, wybierzcie się tu na spacer 🙂

O innych atrakcjach na tym terenie możecie przeczytać tu: Ciekawe miejsca niedaleko Leszna

db