Witamy w naszym gronie kolegę Gwidona Hefida (Zygmunta Krasunia)

Komisja Kwalifikacyjna przy Zarządzie Głównym Związku Literatów Polskich zdecydowała o przyjęciu do Wielkopolskiego Oddziału ZLP Gwidona Hefida / Zygmunta Krasunia. Kolego Gwidonie, serdecznie witamy w naszym gronie! 🙂

Gwidon Hefid (wł. Zygmunt Krasuń) to pseudonim, który przyjął aby tym pełniej (poprzez artystyczne formy ekspresji) wyrazić Siebie.
Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, uczestnik programu Erasmus zrealizowanego na Uniwersytecie Karola w Pradze. Kulturoznawca, socjolog, technik. Hefid to kosmopolita, mieszkał w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Francji, Holandii, Czechach – wszystkie te miejsca, spotykani tam ludzie i sytuacje, cały ten Kosmiczny Teatr inspirował do opisywania lub fotografowania napotykanych fenomenów. Jednakże, tęsknota za unikalną Wałbrzyską Ziemią zawsze zwyciężała skłaniając go do powrotów. Obywatel światów, zauroczony dolnośląskim górskim regionem oraz bezkresem krainy Za. Refleksja nad fenomenem życia stanowi bezpośrednie bądź pośrednie źródło jego motywacji twórczej.
Członek Związku Literatów Polskich, Stowarzyszenia Środowisk Twórczych oraz Inteligencji Twórczej w Wałbrzychu.
Jego literatura dostępna jest w polskim, czeskim oraz angielskim języku. Poza książkami autorskimi, teksty Gwidona publikowano w antologiach krajowych np..: „Potyczki aforystów” oraz zagranicznych, m.in. z międzynarodowych spotkań „Broumovskich Dni Poezji” odbywających się w czeskim Broumově. Na tych literackich warsztatach w przygranicznym Broumovie jest obecny w miarę regularnie, czasem jest tam zwykłym uczestnikiem, czasem prowadzącym warsztaty, gdy potrzeba tłumaczem – zawsze literatem.
Swoje wiersze prezentował na spotkaniach autorskich w Europie, ale również w egzotycznej Tunezji oraz zaoceanicznym Nowym Jorku. W dotychczasowym dorobku literackim autora ukazały się następujące książki:
„Z nurtem pod prąd” (2006)
„Przyodziany w nagość / Claud in nudity” (2008)
„Iluzoryczna rzeczywistość” (2014)
„Rzeczywista iluzja” / „Skutečná iluze” (2015)
„Spóźniony punktualnie” (2016)
„ĆWIERĆ – QUARTER” (2017/2018)
„Poezja smaku” (2022) (w przygotowaniu)
Więcej na autorskiej stronie:

http://gwidonhefid.eu