Odszedł pilski poeta Bogumił Chmiel

Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy współczucia i głębokiego żalu

Urodził się w Krzyżu Wielkopolskim. Mieszkał w Pile. Autor 12. tomików poetyckich. Był inżynierem elektrykiem. Ukończył studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej. Był.  absolwentem studiów podyplomowych prawa gospodarczego na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Zadebiutował jako poeta w 2002 roku, ale jego przygoda z poezją zaczęła się ponad pięćdziesiąt lat temu.

Pierwsze wiersze szły do szuflady, a szuflada do pieca. Kiedy zrozumiałem, że poezja jest moją największą pasją, wtedy zacząłem traktować ją poważnie. I tak co roku powstaje nowy tomik. W każdym jest około stu utworów – czytamy na stronie   Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Jest autorem m.in. tomików wierszy „Gdy morze cicho szumiało”, „Zatrzymane chwile”, „Piękno pamięcią malowane”, „Nadnoteckie krajobrazy”, „Świat moich śladów”. Jego wiersze publikowane były w Gazecie Kujawskiej, „Twórcach Regionu”, czy w miesięczniku literackim Akant.

Był bardzo zaangażowany w realizacji programu pilskiego Międzynarodowej Konferencji Poetyckiej organizowanej przez Wielkopolski Oddział ZLP. .

Był członkiem Związku Literatów Oddział w Poznaniu. 

WIĘCEJ: Zmarł Bogusław Chmiel – pilski poetaBogusław Chmiel 

Obraz może zawierać: ‎tekst „‎Boguslaw Bogusław Chmiel Boguslaw Chmiel دد۔م Bw Chmiel Bogusław Tylko chwile Bogusłau Chmiel Bogusław Chmiel Pieśni morza wiersze wybrane BARWYŻYCIA ŻYCIA Wmatni matni‎”‎

 

JESZCZE JEDNO ŻYCIE

Ja już nigdzie się nie spieszę

na nic się nie skarżę

cichutko leżę w ciszy

ogarnięty wiecznym snem

po niebiańskich biegam łąkach

w kwiatach się nurzam

cudownych nieznanych

jak kiedyś znowu szczęśliwy

razem ze swymi rodzicami

choć ogarnięty światłością

jak każda dusza w niebie

pokornie Cię Boże proszę

pozwól mi jeszcze raz wrócić

na jedno spełnione życie

zanim mnie wezwiesz do siebie

Obraz może zawierać: tekst „Zegar zagłady Nie wszyscy zdają sobie sprawę że nic nie jest wieczne wszystko przemija gatunek ludzki światy zegar zagłady stworzony przez człowieka ostatnią odmierza godzinę zatruta ziemia zaśmiecone morza oceany już nie ma czym oddychać w przyszłych wojnach o wodę pożywienie nie będzie zwycięzców zostaną tylko popioły ludzkości opamiętaj się jeszcze nie jest za późno nie pozwól by zegar ostatnią wybił godzinę”

db