Eugenia Zawidzka w CK Synagoga w Ostrowie Wlkp

W Forum Synagoga odbyła się promocja tomiku poezji Eugenii Zawidzkiej „Rejestry dźwięku”. Spotkanie zorganizowano w ramach cyklu działań artystycznych „Szuflada”.

To już czwarty tomik z wierszami dla dorosłych, wydany przez ostrowską poetkę. Wcześniej ukazały się książki „Chleba smak”, „Życiu nie mówię nie” i „Pod powiekami słów”. Ponadto wydała ona dwie publikacje dla dzieci „Słonecznikowe lato” i „Bajkowe zwierzaki na ścieżkach przygód”. O oprawę artystyczną wieczoru autorskiego w Forum Synagoga zadbały Aleksandra Kiełb – Szawuła, Anita Pawlak, Andrzej Henryk Bączyk i Krzysztof Ogórkiewicz.

Gośćmi byli prezes Fundacji Literackiej „Jak podanie ręki” Danuta Bartosz, wiceprezes Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich w Kaliszu Urszula Zybura i ilustratorka Marcelina Wojtasik. Funkcję moderatora spotkania pełnił Tomasz Gruchot.
 19.04.2019 r.

Eugenia Zawidzka urodziła się w 1950 r. w Dębiczu koło Grabowa. Dotychczas wydała pięć książek z wierszami dla dorosłych: „Chleba smak”, „Życiu nie mówię nie”, „Pod powiekami słów”, „Rejestry dźwięku”. „Na krawędzi dnia” oraz dwie książki dla dzieci: „Słonecznikowe lato” i „Bajkowe zwierzaki na ścieżkach przygód”. Autorka zdobyła ogólnopolskie nagrody i wyróżnienia poetyckie. Jest autorką aforyzmów, fraszek, haiku, opowiadań i piosenek. Teksty Eugenii Zawidzkiej zostały zamieszczone w ponad dwudziestu książkach wydanych przez różne instytucje.

db