Zaproszenie Aresa Chadzinikolau na Galę Akademii Muzycznej w Los Angeles w roku 2021…

Z uwagi na pandemię Covid 19 nie wszyscy laureaci tegorocznej Gali Akademii Muzycznej w Los Angeles mogli osobiście odebrać przyznane im główne nagrody. Między innymi nasz kolega, wybitny muzyk, poeta i prezes Wielkopolskiego Oddziału ZLP – dr Ares Chadzinikolau, tegoroczny Laureat w kategorii „Najlepszy Autor Płyty Jazzowej w 2020 roku”, także nie odebrał tej prestiżowej Nagrody Akademii Muzycznej. Miłą niespodzianką było zaproszenie Aresa po odbiór tej Nagrody w następnym roku na Gali Akademii Muzycznej 2021.

MAREK ZARADNIAK, 10 kwietnia 2019, po uznaniu płyty jazzowej Aresa za „Najlepszą Płytę Miesiąca Marca 2019”, w Głosie Wielkopolskim napisał:

Płyta „Acid Jazz Flight” to niezwykła muzyczna podróż z Aresem Chadzinikolau

POchodzące z najnowszej płyty Jah Ares Trio nagranie "Dirty Hanckock" grane jest przez radiostacje całego świata
Pochodzące z najnowszej płyty Jah Ares Trio nagranie „Dirty Hanckock” grane jest przez radiostacje całego świata Archiwum

Od minionego czwartku pochodzące z najnowszej płyty Aresa Chadzinikolau „Acid Jazz Flight” nagranie „Dirty Hanckock” grane jest przez radiostacje całego świata.

Ares Chadzinikolau to artysta o niezwykle szerokim spektrum zainteresowań muzycznych. Bliski jest mu także acid jazz. Rezultatem tych zainteresowań jest krążek Jah Ares Trio zatytułowany „Acid Jazz Flight”.

Różnorodność brzmieniowa i stylistyczna sprawiła, że The Akademia Music Awards uznała album „Acid Jazz Flight” za najlepszą na świecie jazzową płytę marca. Na razie album dostępny jest tylko w wersji internetowej.

W rezultacie wyróżnienia, od minionego czwartku pochodzące z płyty nagranie „Dirty Hanckock” grane jest przez radiostacje całego świata.

Niewątpliwie upowszechnienie twórczości muzycznej Aresa na całym świecie spowodowało zauważenie jego wirtuozerii jazzowej, co zaowocowało przyznaniem mu głównej nagrody.

db