Zapraszamy na spotkanie z autorami cyklu wydawniczego „Poznaj Poznań”

Cykl „Poznaj Poznań” – poświęcony jest szczególnie ważnym i ciekawym obiektom Poznania oraz interesującym, a często zapomnianym, wydarzeniom z przeszłości miasta. Ich historia łączy się nierozerwalnie z dziejami ludzi, na chwilę ich przywołuje i pozwala uchwycić czas…

Na Szagę – Spotkanie Z Autorami Cyklu Wydawniczego Poznaj Poznań

19:00 | Wtorek, 13 czerwca 2017
Hotel Kolegiacki

Free

W spotkaniu udział wezmą:
Małgorzata Jańczak redaktorka cyklu i autorka najnowszej książki „Na szagę.

Magdalena Mrugalska autorka książki „Ratusz”,

Janusz Pazder autor książki „Zamek cesarski”,

Przemysław Maćkowiak autor książki „Twierdza poligonalna”.

Posłuchamy fragmentów książek, czytanych przez: Aleksandra Machalicę

Prowadzenie: red. Andrzej Błaszczak

Organizator: Św. Wojciech Wydawnictwo

Na szagę

Małgorzata Jańczak

 Liczba stron: 128. Wymiary: 170×160. Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-8065-087-9. Rok wydania: 2017
Seria: Poznaj Poznań
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech

Na szagę… to po prostu historia wybranych wydarzeń z dziejów miasta, czasami niezwykłych, zazwyczaj na krótko poruszających opinię publiczną i szybko zapominanych. Zaczynamy lekturę od primaaprilisowej informacji „o miejskiej kolejce górskiej” i opowieść ta nadaje ton kolejnym przedstawionym historiom. Ton dowcipny, czasami sarkastyczny, i nic w tym złego, aby o sprawach mniej czy bardziej poważnych pisać z przymrużeniem oka, nawet o żebractwie. (…)Wielką zaletą jest świetnie dobrany materiał ilustracyjny, który nie tylko uzupełnia tekst, ale jest jego integralną częścią. Nie należy się spieszyć podczas lektury książki, czytanie „na szagę” nie jest wskazane. Trzeba się nią niespiesznie delektować.

„Poznaj Poznań” – to cykl wydawniczy odkrywający różne karty historii grodu Przemysława. Prezentujemy w nim zarówno charakterystyczne dla Poznania obiekty architektoniczne, jak i mniej lub bardziej ważne wydarzenia z przeszłości.

Ratusz

Ratusz

Madalena Mrugalska-Banaszak, Małgorzata Jańczak

Liczba stron: 134. Wymiary: 170 x 160.
Oprawa: twarda ISBN: 978-83-7516-227-1
Rok wydania: 2009
Seria: Poznaj Poznań.Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

„Poznaj Poznan” to cykl wydawniczy poświęcony szczególnie ważnym i ciekawym obiektom miasta. Ich historia łączy się z dziejami ludzi, z wydarzeniami utrwalonymi na zdjęciach, zatrzymujących ulotne chwile przeszłości.Cykl rozpoczyna książka prezentującą ratusz – serce miasta. Ta perła renesansowej architektury w otoczeniu Starego Rynku jest najczęstszym tematem pocztówek rozsławiających Poznań w świecie. One właśnie stały się kanwą barwnej, fascynującej i bogatej poznawczo opowieści.
Tekst również w języku angielskim.

Więcej: https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Posnaniana/Ratusz

Zamek Zamek cesarski

Janusz Pazder, Małgorzata Jańczak

Liczba stron: 156. Wymiary:170 x 160. Oprawa:twarda
ISBN:978-83-7516-297-4
Rok wydania: 2010 Seria:Poznaj Poznań
Wydawnictwo:Wydawnictwo Święty Wojciech

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Zamek – 100. lat istnienia Zamku cesarskiego w Poznaniu. Fascynująca opowieść o losach jednej z najbardziej charakterystycznych budowli Poznania.

Książka wydana w serii Poznaj Poznań
Poznaj Poznań to cykl wydawniczy poświęcony szczególnie ważnym i ciekawym obiektom Poznania. Ich historia łączy się z dziejami ludzi, z wydarzeniami utrwalonymi na zdjęciach, zatrzymujących ulotne chwile przeszłości. Tekst w językach polskim i angielskim.

Twierdza

Przemysław Maćkowiak    

Liczba stron: 208. Wymiary:170 x 160. Oprawa:twarda
ISBN:978-83-7516-394-0
Seria: Poznaj Poznań
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

W wyniku swojej burzliwej historii Polska ma wiele zabytków militarnych,nazywana jest często „europejskim skansenem fortecznym”. Autor książki zaprasza na spacer po wybudowanej w latach 1828-1869 przez Prusaków twierdzy poligonalnej,która składała się z fortu na Wzgórzu Winiarskim, nazywanego potocznie Cytadelą, prawobrzeżnych umocnień w rejonie m.in. Ostrowa Tumskiego i Śródki oraz tzw. rdzenia na lewym brzegu Warty.

db