Jan Janusz Tycner po 44 latach pracy zawodowej…

                                                                                                                       …  lecz choćby klęska skończyła me boje,

choćby najsrożej los się na mnie zaciął,

nie zmarnowane będzie życie moje,

bom tworzył pieśni i miałem przyjaciół…

(Fragment z wiersza Leopolda Staffa pt.”Dary życia”) 

 

 

Wielkopolski Oddział Związku Literatów Polskich

Szanowne Panie, Szanowni Panowie!

 

Dzień dobry,

 

na zakończenie mej 44-letniej pracy zawodowej, w tym 21-letniej działalności w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu proszę uprzejmie o przyjęcie podziękowań za cenną możliwość współpracy i okazaną mi pomoc i serdeczność…

          

Z wyrazami szacunku i do zobaczenia na drodze

sztuki słowa z  Muzą Teatru Melpomeną.

Jan Janusz Tycner

Poznań, 30 kwietnia 2020 roku

Galeria fotografii ze spotkania pożegnalnego z przyjaciółmi,

z którymi Jan Janusz Tycner współpracował w WBP CAK

tak wiele lat…

 
Tak, to dzięki – między innymi jego staraniom powstał MURAL KRYSTYNY FELDMAN.

W pięknych, wzruszających,a także żartobliwych słowach Krystynę Feldman wspominał Jan Janusz Tycner – wieloletni instruktor kulturalny Domu Kultury „Jędruś”, inicjator Teatru Małych Form „Sieć”, miłośnik, znawca teatru i poezji.

(…) Zaproszenie na piątkowe spotkanie licznie przyjęli mieszkańcy spółdzielczych osiedli i uczniowie ratajskich szkół, ale także Beata Przybylak – przedstawicielka Urzędu Miasta Poznania, Emilia Mańkowska – przedstawicielka Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, Mikołaj Dyrda, który reprezentował rodzinę Krystyny Feldman, Tomasz Ryszkowski – przedstawiciel Firmy Sto Sp. z o. o. oraz EJSMONDT – projektant i wykonawca muralu.

Patronat Honorowy nad projektem objął Prezydent Miasta Poznania, a Partnerem został Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu.

***

Poznań, zaraz po Lwowie, był ukochanym miastem aktorki, a Rataje miejscem zamieszkania do ostatnich dni Jej życia. Jako Spółdzielnia, jesteśmy dumni, że wśród naszych mieszkańców znalazła się osoba charakteryzująca się ponadprzeciętnym talentem aktorskim, a przede wszystkim niespotykaną pogodą ducha, którą zarażała innych ludzi. Dzięki działalności artystycznej Teatru Polskiego i Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu przez wiele lat poznaniacy mieli okazję stanowić audytorium wspaniałych sztuk z udziałem Krystyny Feldman.

W hołdzie wybitnej aktorce i mieszkance poznańskich Rataj SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu postanowiła zrealizować mural poświęcony Krystynie Feldman. Pomysł ten zrodził się już 2 lata temu podczas inauguracji innego projektu polegającego na stworzeniu cyklu ratajskich murali pn. „Łączy pokolenia”. Malowidło ścienne powstało na ścianie szczytowej budynku, który od 1979 r. stanowił dom aktorki. Fotografię, która tej jesieni została wpisana w osiedlową przestrzeń, pozwoli na zadumę i refleksję oraz uśmiech, udało się pozyskać dzięki uprzejmości rodziny Krystyny Feldman, która aktywnie włączyła się w to wyjątkowe przedsięwzięcie.

źródło: Spółdzielnia Młodych w Poznaniu
db