Literaci w sieci: Triduum Paschalne Danuty Bartosz

Wielkopolski Oddział Związku Literatów Polskich prezentuje wiersze Danuty Bartosz na Triduum Paschalne w interpretacji Jana Janusza Tycnera.

Danuta Bartosz – urodzona w Kijowie, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Autorka 20. tomów poetyckich. Dziennikarka. animatorka kultury, inicjatorka, redaktor i wydawca jedenastu edycji dwujęzycznych antologii, do których słowo wstępne piszą Konsulowie generalni lub Ambasadorowie danych państw. Na 100-lecie UAM wydano opracowanie książkowe, podsumowujące 60 lat współpracy uczelnianej UAM z Uniwersytetem im. W. Karazina w Charkowie – jako jedyny z Polski wymieniony został projekt literacki  „Baltazar Gąbka”, którego Danuta Bartosz była inicjatorką i realizatorką. Na 100-lecie Związku Literatów Polskich przygotowuje następny przekład na jęz. ukraiński książki Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”, będącej na liście lektur obowiązkowych w RP. Była notariuszem dla m. Nowy Jork, w którym mieszkała ponad 17 lat. Jest Honorowym Prezesem Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich oraz Prezesem Fundacji Jak podanie ręki. W ciągu trzech ostatnich lat fundacja opublikowała 33. pozycje wydawnicze, w tym pięć audiobooków.

Jan Janusz Tycner – animator kultury, lektor Radia Obywatelskiego oraz Poznańskiego Radia „Merkury”. Prezenter Poznańskiego Koncertu Życzeń w TVP. Konferansjer imprez kameralnych i plenerowych oraz konferansjer i lektor I Międzynarodowej Konferencji Poetyckiej Poznań-Kalisz. Aktor Teatru „May’a”. Prezes Towarzystwa Kultury Teatralnej oddział w Poznaniu. Absolwent kulturoznawstwa oraz wiedzy o kulturze (studia podyplomowe) i dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Realizator cyklu edukacji teatralnej dla Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Poznaniu, Towarzystwa Wiedzy Powszechnej i Europejskiej Szkoły Kształcenia Korespondencyjnego. Publikacje prasowe w mediach poznańskich. W charakterze wolontariatu od 2008 roku lektor, realizator audycji i wywiadów Radia „Emaus” w tym: czytanie ponad 1000 wierszy członków Związku Literatów Polskich – w cyklu „Posłuchaj bicia serca’’, udział w słuchowiskach radiowych, nagrania z cyklu „Wspomnienia z czarnej płyty’’ – 99 audycji. Członek Zarządu Stowarzyszenia Loży Patronów Teatru Nowego w Poznaniu.
db