Danuta Bartosz Ambasadorem Orderu Uśmiechu.

 Podczas uroczystości odsłonięcia w Poznaniu nad Wartą (przy ul. Ewangelickiej 1) tablicy z nazwą alejki Orderu Uśmiechu  Poznański Klub Kawalerów Orderu Uśmiechu uhonorował Danutę Bartosz tytułem Ambasadora Orderu Uśmiechu. W uzasadnieniu podano:

Z okazji

Światowego Dnia Orderu Uśmiechu

Pragniemy uhonorować

Panią

Danutę Bartosz

tytułem

Ambasadora Orderu Uśmiechu

Tym samym wyrażamy głęboką wdzięczność za okazane serce, życzliwość

i bezinteresowność, a przede wszystkim za propagowanie idei tego

słonecznego odznaczenia.

Podpisali:

Poznański Klub Kawalerów Orderu Uśmiechu

Elżbieta Bortkiewicz – Kawaler Orderu Uśmiechu

Włodzimierz Marciniak

Przewodniczący Klubu Kawalerów Orderu Uśmiechu

Poznań, 21 września 2019 r.

Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu.

Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu. Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu.

Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu.

źródło – więcej: Alejka w parku Starego Koryta Warty…

 

Alejka w parku Starego Koryta Warty ma nową nazwę!

Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu. W uroczystości odsłonięcia tablicy z nazwą alejki wzięli udział: zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski, poznańscy kawalerowie Orderu Uśmiechu i przedstawiciele Centrum Sztuki Dziecka.
Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu.

Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu.

Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu. Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu. Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu. Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu. Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu. Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu. Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu. Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu. Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu. Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu. Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu. Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu. Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu. Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu. Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu. Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu. Alejka spacerowa w parku Starego Koryta Warty od soboty nosi imię Orderu Uśmiechu.

21 września obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu, i to właśnie tego dnia bezimienna alejka w parku Starego Koryta Warty zyskała nazwę po wyjątkowym medalu.

– Order Uśmiechu to jedyne na świecie odznaczenie nadawane dorosłym na wniosek dzieci. Otrzymują je osoby, które na co dzień okazują im serce, przyjaźń i dobroć. Wśród wyróżnionych znajduję się też wielu poznaniaków – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – W naszym mieście do tej pory nie było miejsca poświęconego Orderowi Uśmiechu i jego kawalerom, dlatego tym bardziej cieszy, że alejka położona w parku tak uwielbiany przez dzieci, będzie od dzisiaj przypominała o ludziach, którzy poświęcili się pracy na rzecz najmłodszych – podkreśla.

Uroczystość odsłonięcia tabliczki z nazwą alejki uświetniły występy artystyczne, zabawy plastyczne dla dzieci i spotkania z kawalerami Orderu Uśmiechu: Elżbietą Drygas, Jerzym Hamerskim, Elżbietą Bortkiewicz i Włodzimierzem Marciniakiem.

Wręczono także tytuły Ambasadora Orderu Uśmiechu.

O nadaniu alejce imienia Orderu Uśmiechu zdecydowała Rada Miasta Poznania we wrześniu 2018 roku. Z wnioskiem wystąpiła grupa Poznański Klub Kawalerów Orderu Uśmiechu we współpracy z Radą Osiedla Stare Miasto.

Order Uśmiechu został ustanowiony w Polsce 51 lat temu. Od 1968 roku otrzymało ponad tysiąc osób, w wśród nich wiele znanych osobistości, jak Jan Paweł II, Dalajlama XIV, Nelson Mandela, Astrid Lindgren czy Irena Sendlerowa. Pierwszym uhonorowanym był poznaniak Wiktor Dega.

JZ

źródło: Alejka w parku Starego Koryta Warty…