Wywiad z Elżbietą Korczakowską i wiersze Barbary Wrońskiej w 160 audycji „Pod wielkim dachem nieba”

W 160 audycji wrocławskiego Radia Muzyczna Cyganeria Maria Duszka czyta wiersze Barbary WrońskiejPiotr Spottek rozmawia z Elżbietą Korczakowską, żoną Jacka, nieżyjącego już autora przebojów wykonywanych m.in. przez Annę Jantar, Irenę Santor, Ewę Śnieżankę, Annę Marię Jopek, Ewę Bem, Krzysztofa Cwynara i Jerzego Połomskiego. Mamą Jacka była Jadwiga Korczakowska, autorka książek dla dzieci, m.in. „Bułeczki” i „Spotkania nad morzem”. Jak w każdej w audycji Piotra jest dużo dobrych piosenek – starych i zupełnie nowych. Zapraszamy do posłuchania. 🙂

Barbara Wrońska tak napisała o tej audycji: „Bardzo się wzruszyłam słuchając moich wierszy w tej wyjątkowej audycji w radiu Muzyczna Cyganeria. Dziękuję Marysi Duszce za piękny wybór i przeczytanie. To dla mnie wielkie wyróżnienie wystąpić w tak znakomitym programie prowadzonym z wielką kulturą przez Piotra Spottka, wypełnionej znaczącym słowem i muzyką (dzisiaj królowały teksty Jacka Korczakowskiego).
Gorąco zachęcam do uczestniczenia w tej poruszającej audycji, bo w zalewie komercyjnego kiczu to liryczna odskocznia nadająca życiu sens.