W rodzinie Aforystów…

W ub. roku podczas obchodów II Międzynarodowej Konferencji Poetyckiej w Russowie, w Dworku Marii Dąbrowskiej powołaliśmy Klub Aforystów.  Na pierwszym zebraniu  w „Zajeździe Noce i Dnie” wybraliśmy zarząd i prezesa Klubu – Urszulę Zyburę. Wytyczyliśmy główne zadania i uzgodniliśmy, że naczelnym celem Klubu jest rozsławianie Kalisza jako Stolicy Zagłębia Aforyzmu.

Wczoraj, 31 lipca 2019 r.  w Kaliszu, odbyło się  drugie spotkanie klubowiczów. Powitała nas pani Jolanta Nowosielska – Dyrektor  Publicznej Biblioteki Pedagogicznej im. A. Parczewskiego. To nie przypadek, że spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Książnicy. Od kilku lat decyzją pani wicemarszałek Marzeny Wodzińskiej Książnica jest formalną siedzibą Wielkopolskiego Oddziału ZLP. 

W rozmowie z p. Dyrektor usłyszeliśmy zapewnienie, że po trwającej rozbudowie Książnicy w jednym ze zwolnionych  pomieszczeń ma  powstać „Pracownia Aforystyki”. To jest najpiękniejsze oświadczenie, które nas klubowiczów wczoraj tak bardzo wzmocniło. Idziemy razem z Książnicą pod jednym sztandarem: Kalisz Stolicą Zagłębia Aforyzmu.  Wsparcie Publicznej Biblioteki Pedagogicznej im. A. Parczewskiego daje nam gwarancję, że nasze marzenia mają szansę na spełnienie.

Pani Dyrektor Jolancie Nowosielskiej i paniom Aldonie Zimnej i Róży Pomiecińskiej dziękujemy za wyjątkowe przyjęcie.

Dziękując kolegom-aforystom za przybycie i gorącą dyskusję, dotyczącą zwłaszcza wizji Klubu, powiem: Damy radę, bo jesteśmy razem.  

Pozdrawiam, Danuta Bartosz