Piotr Spottek – Pod Wielkim Dachem Nieba

Opublikowany przez Piotr Spottek- Pod Wielkim Dachem Nieba Piątek, 12 lipca 2019

LIPIEC 15 (poniedziałek) godz. 20:00 – 22:00http://muzycznacyganeria.pl/

Bezpłatne

Piotr Paweł Spottek serdecznie zaprasza

Pod wielkim dachem nieba odc.151 – Oreada

Publiczne

Piotr Spottek – 

  • Piotr Paweł Spottek jest animatorem i menadżerem kultury oraz dziennikarzem radiowym specjalizującym się w propagowaniu polskiej piosenki z szeroko pojętej „krainy łagodności”.
  • Od 1993 r. czyli od 26 lat (z kilkuletnią przerwą) tworzy audycję „Pod wielkim dachem nieb”.
  • W świecie twórców polskiej piosenki, poezji śpiewanej znany jest jako odkrywca i popularyzator wielu utalentowanych artystów. Odkrywanie nowych twarzy, nowych utworów jest jego pasją.
  • Poświęca wiele czasu na wyszukiwanie w Internecie mało znanych artystów, nawiązuje z nimi kontakty, aby umożliwić im zaistnienie w swojej audycji. Wszyscy młodzi (i nie tylko) utalentowani twórcy mogą liczyć na jego wielką otwartość i życzliwość.
  • Obecnie media głównego nurtu nie chcą dostrzegać i często pomijają nieznanych choć utalentowanych twórców i wykonawców polskiej piosenki. Piotr Spottek daje tym artystom szansę zaistnienia. Nie tylko propaguje ich twórczość w swojej dwugodzinnej audycji, ale także organizuje ich koncerty. Choć nie jest łatwo zainteresować placówki kultury występami mało znanych artystów, Piotr Spottek sobie tylko znanymi sposobami potrafi przekonać dyrektorów tych instytucji, aby zechcieli zaprosić ich do swoich ośrodków.
  • Znani i mniej znani twórcy z najdalszych zakątków kraju, a także mieszkający zagranicą (np. Monika Lidke, Piotr Cajdler i Remi Juśkiewicz mieszkający w Anglii, czy Igor Jaszczuk w Niemczech) nawiązują z nim kontakty, przyjeżdżają do niego, aby udzielić wywiadu w jego audycji. Co świadczy o tym, że praca Piotra Spottka jest przez nich ceniona. Przysyłają mu swoje nowe płyty – samo ich uważne odsłuchanie i wybór piosenek do audycji zajmuje dziennikarzowi dużo prywatnego czasu. Czasu, który mógłby poświęcić na pracę zawodową.
  • Jest to olbrzymia bezinteresowna praca na rzecz wspierania, propagowania i rozwoju kultury polskiej. Nieczęsto można spotkać ludzi tak „pozytywnie zakręconych”, z tak wielkim sercem otwartym na sztukę i jej twórców.

oprac. Danuta Bartosz