Odszedł Tomek Kowalski – kierownik Domu Kultury Polan 100…

śp. Tomasz Kowalski

– Kierownik Domu Kultury „Polan Sto” SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu.

Pogrzeb 8 marca 2019 roku, o godz. 13:30 na Polu Urnowym

Cmentarza Miłostowo w Poznaniu.

Przed pogrzebem odbędzie się Msza Święta o godz. 11:00

w kościele pw. Najświętszej Bogarodzicy Maryi

os. Stare Żegrze 18, w Poznaniu

Żonie, Dzieciom i Bliskim Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Tomku – dobro, które  dla osiedlowej kultury stworzyłeś

swoją działalnością, wyobraźnią

i osobowością pełnej artystycznej, zwłaszcza literackiej empatii,

będziemy kontynuować.

Za pozostawiony dorobek

dziedzictwa kultury

serdecznie dziekujemy!

Cześć Twojej Pamięci!

Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Młodych

„Pomimo, że wszyscy wiedzieliśmy o poważnej chorobie Tomka, nie przygotowywaliśmy się na tę wiadomość, ta niestety nadeszła.

Tomek był nie tylko Kierownikiem Domu Kultury. Był przede wszystkim naszym Przyjacielem i Kolegą, kochającym ludzi i sztukę. Śmiało można powiedzieć, że Dom Kultury na os. Polan 100 był Jego drugim domem. Pracował w nim od 15 lat, był Jego pierwszym kierownikiem. Pod Jego okiem rozwijały się różne, ciekawe sekcje i zajęcia.  Zbudował w nim zgrany zespół, zarażał pracą i pasją. Miał wspaniały kontakt z mieszkańcami korzystającymi z oferty placówki i nie tylko. Zjednywał sobie dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. Zawsze był pomocny, otwarty i szczery. Jego pogoda ducha i optymizm powodowały, że niemożliwe stawało się możliwe. Współpracował z wieloma organizacjami i instytucjami kulturalnymi i oświatowymi. Był miłośnikiem teatru i malarstwa, a także organizatorem wielu wystaw, koncertów i spotkań. Dzięki Niemu Domy Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych” odwiedzali znani i lubiani aktorzy, występowali cenieni artyści.

Tomek Kowalski zawsze czuł się także spółdzielcą, lubił to słowo i mocno je podkreślał. W latach 2002-2007 był Członkiem Rady Nadzorczej SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu, a w 2000 r. pełnił funkcję Zastępcy Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia, które odbyło się w „Arenie”.

Tomek nie obawiał się słów, był niepokornym wojownikiem, lubiącym jasne sytuacje, szczerość i prawdziwość czynów. Odszedł od nas wspaniały Kolega, człowiek zasłużony dla kultury i spółdzielczości, cieszący się powszechnym szacunkiem i poważaniem, zawsze oddany mieszkańcom i swojej pracy.

Żonie, Dzieciom i Bliskim Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Tomku, będzie nam Ciebie bardzo brakowało! To co stworzyłeś swoją pracą, zapałem i osobowością, postaramy się kontynuować. Wśród nas pozostanie Twój ślad. Dziękujemy za wszystko!

O nas

db