W Arenie koncert „Betlejem w Poznaniu” – teksty kolęd wg przekładuTomasza Kruczka

W Arenie zaśpiewali kolędy z różnych stron świata

Redakcja Teleskopu 2019-01-10  |  POZNAŃ
fot.TVP3 Poznań
W Arenie zaśpiewali kolędy z różnych stron świata
Kolęd z różnych stron świata w wykonaniu artystów z różnych stron świata wysłuchali w środę poznaniacy. Koncert z cyklu „Betlejem w Polsce” odbył się w Arenie i zgromadził liczną publiczność.

Kolędy przybliżyły słuchaczom Boże Narodzenie w interpretacji różnych kultur. W poznańskiej Arenie można było usłyszeć utwory z różnych zakątków świata w wykonaniu między innymi Grażyny Łobaszewskiej, Dawida Kwiatkowskiego, Mate. O oraz Antoniny Krzysztoń, która zaśpiewała „Codzienne wędrowanie” – kolędę, z przekazem której artystka w pełni się utożsamia.

Artyści zapewnili słuchaczom dwie godziny wrażeń artystycznych i przeżyć duchowych. Nieznane kolędy i obce brzmienia dla wielu artystów były zupełnie nowym wyzwaniem. Na scenie wystąpili artyści o korzeniach ormiańskich, arabskich i żydowskich. Wszystkie kolędy na język polski przetłumaczył poeta Tomasz Kruczek.

„Betlejem w Polsce” zainaugurowano 5 lat temu w katowickim Spodku. Do tej pory w ramach cyklu zorganizowano 26 koncertów dla 126 tys. osób i przekazano 800 tys. złotych na cele dobroczynne. Dochód z tegorocznej trasy koncertowej zostanie również przekazany na pomoc potrzebującym. W tym roku koncert „Betlejem w Polsce” będzie można zobaczyć jeszcze m. in. w Gdyni, Kielcach i Łodzi.

 


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 10.01.2019, GODZ. 12:30

10.01.2018 godz.12:30

2019-01-10
UDOSTĘPNIJ:
fot.TVP3 Poznań
 fot.TVP3 Poznań

więcej:

 NAJNOWSZE INFORMACJE
POLECAMY: