Jak nas postrzegano w mediach…

Przez trzy dni poeci będą recytować wiersze i dyskutować

Przez trzy dni poeci będą recytować wiersze i dyskutować

Marek Zaradniak

Do soboty trwać będzie rozpoczynająca się w czwartek w Wielkopolsce II Międzynarodowa Konferencja Poetycka. Spotkania autorskie, wykłady, koncerty i lekcje poetyckie odbędą się w Poznaniu, Pile oraz Kaliszu.

Ares Chadzinikolau to ceniony muzyk i poeta

Ares Chadzinikolau to ceniony muzyk i poeta©Paweł Miecznik

Do soboty trwać będzie rozpoczynająca się w czwartek w Wielkopolsce II Międzynarodowa Konferencja Poetycka. Spotkania autorskie, wykłady, koncerty i lekcje poetyckie odbędą się w Poznaniu, Pile oraz Kaliszu.Konferencję, w której uczestniczą twórcy z Polski, Francji, Grecji, Niemiec i Ukrainy, zainaugurują w Poznaniu lekcje poetyckie w szkołach.
O godzinie 15 w Sali im. Lubrańskiego UAM wręczona zostanie Nagroda im. Witka Wincentego Różańskiego. Profesor Jarosław Poliszczuk wygłosi wykład pod tytułem „Ukraina wczoraj, dziś i jutro”, z kolei dr Ryszard Kupidura omawiać będzie współczesny przekład poetycki.
O godzinie 18.30 w Sali Malinowej Pałacu Działyńskich uczniowie XX LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zaprezentują spektakl pod tytułem „Biało-czerwona”. Profesor Beata Sommerfeld mówić będzie na temat współczesnej poezji niemieckiej, zaś Witold Zakrzewski opowie o narracjach w malarstwie.
O godzinie 22 rozpocznie się międzynarodowe spotkanie poetyckie pod pomnikiem Adama Mickiewicza.Natomiast w piątek w Pile w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, odbędą się spotkania z cyklu „Książka do zjedzenia” oraz o mówieniu i pisaniu w swoim języku.
W piątek odbędzie się „Pomost poetycki Poznań – Piła”. W jego ramach w Pile zainaugurowany zostanie program pt. „Poezja na targowisku” , odbędą się Zaduszki Poetyckie, a z programem „Tribute to Nikos” w Jeziorkach wystąpi pianista oraz poeta Ares Chadzinikola.
db