Tomasz Kruczek w oficjalnym podręczniku (pakiecie) edukacyjnym pt. „Plac zabaw”

Danuta Bartosz: Na fb Tomasza Kruczka ukazała się informacja: „Chyba największą radość sprawia mi pisanie dla najmłodszych. Tym razem seria moich opowiadań zawędrowała do pakietu edukacyjnego ,,Plac zabaw”, przeznaczonego dla trzylatków, a wydanego przez WSiP. Cieszę się bardzo bo przecież moją karierę pedagogiczną zacząłem od bycia ,,panem przedszkolankiem” w przedszkolu ,,Pan Kleks” na poznańskiej Wildzie, a moje pierwsze opowiadania powstawały ,,na żywo” dla moich podopiecznych”.

Tomku, gratulujemy!

Cieszymy się, że twórczość naszych kolegów – członków Wielkopolskiego Oddziału ZLP znajduje sobie właściwe miejsce. Jest na oficjalnej liście lektur szkolnych (Łukasz Wierzbicki- „Afryka Kazika” i „Dziadek i niedźwiadek”), a od kilku dni Tomasz Kruczek dołączył do autorów podręcznika przeznaczonego dla trzylatków pt. „Plac zabaw”.

WSiPCykl Plac zabaw dla trzylatków to przestrzeń dla realizacji ogromnej potrzeby ruchu i przygoda z emocjami, nad którymi trzeba zapanować. Okazja do odkrywania swoich możliwości manualnych i społecznych, nauka odczytywania podstawowych symboli i zjawisk otaczającego świata.

Tomku, jesteśmy z Was dumni!

 

 

Szczegóły podręcznika Tytuł: Plac zabaw Box Trzylatek

Wydawnictwo: WSiP

Seria: PLAC ZABAW

ISBN: 9788302175268

Kategoria: Podręczniki

Przedmiot: Wychowanie przedszkolne

Języki: polski

Rok wydania: 2018

Format: 23.0×33.5cm

Oprawa: Kartonowa Foliowana

Komplet materiałów dla trzylatków do nauki i zabawy w przedszkolu:
Plac zabaw. Trzylatek. Karty pracy. Część 1
Plac zabaw. Trzylatek. Karty pracy. Część 2
Plac zabaw. Trzylatek. Księga emocji
Plac zabaw. Trzylatek. Wyprawka
Plac zabaw. Rytmy ? karty do zabaw logicznych

WSiP

Znany wszystkim nauczycielom i uczniom WSiP, czyli Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, został założony w 1945 roku przez Ministerstwo Oświaty, a funkcję pierwszego dyrektora sprawował przez pięć lat Stanisław Pazyra. Początkowo wydawnictwo nosiło inną nazwę – przez kilka pierwszych lat funkcjonowało jako Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych, w skrócie PZWS. W roku 1951 doszło do utworzenia Państwowego Wydawnictwa Szkolnictwa Zawodowego, które zajęły się działem podręczników dla szkół zawodowych, oraz Instytutu Wydawnictw Naukowych odpowiedzialnych za publikacja przeznaczone dla szkół wyższych. Następnie w roku 1974 nastąpiło połączenie dwóch wydawnictw w jedno – połączone Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych oraz Państwowe Wydawnictwa Szkolnictwa Zawodowego utworzyły Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Do końca lat 90. WSiP działał jako przedsiębiorstwo państwowe. Tak przedstawiają się w skrócie nieco zawiłe losy WSiP.

Oferta Wydawnictw jest niezwykle szeroka, odpowiadając w ten sposób potrzebom uczniom różnych szkół. WSiP wydają podręczniki i pomoce naukowe dla uczniów szkół zarówno ogólnokształcących (podstawowych i średnich), jak i zawodowych, a także materiały przeznaczone dla nauczycieli. W ramach działalności WSiP ukazało się wiele serii wydawniczych, będących nieocenioną pomocą w pracy dydaktyka oraz szkolnej nauce. Z serii warto wymienić dobrze znane cykle „biblioteczne” – „Biblioteka Analiz Literackich”, „Biblioteka Polonistyki” oraz „Biblioteka Nauczyciela”. Wydawnictwa również nie pozostaje w tyle, jeśli chodzi o nowinki technologiczne i nowoczesne sposoby dotarcia do odbiorców. Od 2010 roku WSiP korzysta z cyfrowych kanałów, m.in. Internetu, e-podręczników i aplikacji mobilnych – powstały serwisy wsipnet.pl, zdasz.to, ucze.pl, które wspomagają uczniów w zdobywaniu wiedzy. Serwisy te zostały docenione i zdobyły nagrody im. Filipa Kallimacha.

więcej:

https://www.wsip.pl

db