CKiE – spotkanie autorskie Agnieszki Korzeniowskiej w Kwilczu

Obraz może zawierać: tekst

Centrum Kultury i Edukacji im. Floriana Mazurkiewicza to instytucja mieszczącą się w Kwilczu – to miejsce aktywne, twórcze i inspirujące mieszkańców do podejmowania działań w obszarze kultury i edukacji. Zespół działa z pasją, promuje i edukuje.

W tym roku CKiE w w ramach projektu „Ścieżka obok drogi” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach „Programu Dotacyjnego – Niepodległa” realizuje różne wydarzenia, takie jak warsztaty krawieckie, warsztaty plastyczne i rękodzielnicze, czy też spotkanie autorskie, na które mieliśmy przyjemność zaprosić wspaniałe autorki – Elizę Piotrowską, Agnieszkę Korzeniewską oraz fotograficzkę z Paryża – Annę Marchlewską.

Tematem spotkania jest Polska, będziemy rozmawiać z polkami mieszkającymi za granicą, o ich tęsknocie za ojczyzną. Rozmawiać będziemy o 100-leciu niepodległości. Będziemy zastanawiać się, czy wolność to kwestia wyboru. Emigracja, tożsamość, ludowość, równość, niepodległość – to nasze hasła na te spotkanie. Będziemy toczyć dyskusję na temat współczesnego świata.

Zaprosiłyśmy Panią Agnieszkę Korzeniewską, która jest autorką 4 książek, w tym ksiązki pt. „ Zabiorę Cię jesienią do Brukseli”. Autorka opisuje siebie, jako optymistka i „pozytywnie zakręcona pasjonatka życia”. Z Panią Agnieszką Korzeniewską będziemy mogli porozmawiać o tęsknocie za ojczyzną, którą czuła, gdy wyjechała do Brukseli. Autorka musiała się oswoić z nowym krajem, który wydawał się jej być przytłaczający i przygnębiający.
Zaprosiliśmy również Panią Elizę Piotrowską – autorkę ksiązki „Obczyzno moja”, która znalazła się na liście książek zakwalifikowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS.

Przedstawimy również wystawę fotograficzną Anny Marchlewskiej, która jest fotografem i grafikiem z Paryża.

Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich chętnych na spotkanie autorskie

24 sierpnia 2018 roku g. 18:00 w Kwilczu!

 

 

 

 

close
Admin.
Danuta Bartosz