Ares Chadzinikolau TRIO zaprasza…

25 maja 2018 r., godz. 20:00
ul. Langiewicza 2, w Poznaniu

Witajcie Kochani Poemowicze 😊 Nasz nowy ekspres MAGICA już jest z nami i chętnie wyczaruje dla Was magiczną kawę…

Może cappuccino z nieziemską pianką? Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcie użytkownika PoemaCafe Kawiarnia Artystyczna.
PoemaCafe – i dla ducha, i dla ciała – oto historia doskonała!
PoemaCafe to kawiarnia artystyczna. Domowa atmosfera przeplata się tutaj z zapachem poezji, malarstwa i muzyki. Wiersze zdobią ściany, a nuty fruwają w powietrzu… Organizujemy wiele wydarzeń artystycznych (koncerty, wernisaże, spotkania poetyckie), ale również domowe przyjęcia (chrzciny, komunie, jubileusze), dbając o artystyczne doznania także dla podniebienia.
PoemaCafe powstała 1 września 2005 roku z inicjatywy Agaty Amelii Wawrzyniak. Początkowo mieściła się przy ulicy Wodnej 12 w Poznaniu. W 2012 roku została przeniesiona na ul. Langiewicza 2, gdzie znajduje się do dzisiaj. Początkowo mała, poetycka kawiarenka z czasem rozszerzyła swoją działalność artystyczną na inne dziedziny sztuki. Poza wieczorami poetyckimi organizowane są tutaj także wernisaże i koncerty.
Nie sposób wymienić wszystkich znakomitych artystów, którzy gościli w PoemaCafe, ale kilka nazwisk na pewno warto podkreślić. Na kartach poezji niewątpliwie zapisali się, bliscy Poznaniowi, Wincenty Różański, Ryszard Danecki, Lech Konopiński, Tadeusz Żukowski, Jerzy Grupiński… Na muzycznej pięciolinii nie sposób pominąć Tadeusza Woźniaka, Wiesława Prządki, Witka Łukaszewskiego, Wojtka Hoffmanna, Piotra Kuźniaka (Trubadurzy), Wojciecha Kordę, Iris Munos, Joao de Sousa, Aresa Chadzinikolau… Paleta malarzy, fotografów i rzeźbiarzy także ma niezapomniany koloryt: Jacques Gassmann, Włodzimierz Bludnik, Krzysztof Rapsa, Andrzej Jeziorkowski, Mirek Antoniewicz, Grażyna Strykowska, Witold Zakrzewski, Wojciech Guzikowski, Anna Słonka – Moskwa, Dana Saga Tomaszewska…
W 2013 roku, z inicjatywy Bohdana Błażewicza, powstał w PoemaCafe jego autorski kabaret literacki Cabaret BB. Na scenę wkroczyły największe dzieła literatury polskiej i światowej („Romeo i Julia”, „Dziady”, „Hamlet”, „Sztuka kochania”) w niebanalnej interpretacji czworga aktorów: Marii Gabler, Agaty Amelii Wawrzyniak, Bohdana Błażewicza i Aleksandra Korczaka. Scena PoemaCafe żyje. Wachlarz artystycznych atrakcji stale się poszerza. Sztuka zadomowiła się tutaj na dobre.
PoemaCafe to kawiarnia rodzinna. Jej nieodłącznym “dobrym duchem” jest Mama Agaty Amelii – Teresa Wawrzyniak, dzięki której zawsze poczujecie się tu jak w domu. Zapraszamy!
 

Zapraszamy 🙂 do zobaczenia 🇬🇷🇵🇱