II etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu Turbolandeskunde

UWAGA!!!

II etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu Turbolandeskunde

„Wędrówka po krajach niemieckojęzycznych”

DEUTSCHLAND

odbędzie się dnia 13 kwietnia 2018r.

w IX Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu przy ul. Warzywnej 24

Drużyny spoza Poznania rozpoczynają konkurs o godz. 11.30

Rejestracja od godziny 10.45

Drużyny z Poznania rozpoczynają konkurs o godz. 12.45

Rejestracja od godz. 12.00

Koordynatorka

Katarzyna Grabowska

kati_grabowska@poczta.onet.pl

 

W czwartek, 26.10.2017r. uczennice i uczniowie naszego Liceum wraz z opiekunkami, p.prof. K. Grabowską i p.prof. A. Kulińską wybrali się do Frankfurtu nad Odrą na Międzynarodowy Uniwersytet Viadrina. Podczas Polskiego Dnia Informacyjnego nasi uczniowie zwiedzili kampus, bibliotekę, zobaczyli miasto, ale przede wszystkim dzięki udziałowi w prezentacjach, wykładach i warsztatach, dowiedzieli się jakie kierunki studiów oferuje […]

W środę, 29 listopada 2017r. w naszej szkole odbyło się „Jesienne spotkanie poetyckie”, podczas którego uczennice, uczniowie i nauczyciele naszego Liceum czytali swoje ulubione wiersze. Prezentacje odbywały się w języku polskim, ukraińskim, angielskim, francuskim i niemieckim. Podczas spotkania troje chętnych uczniów zajęło się pisaniem własnego wiersza, w którym wykorzystane zostały słowa:  mgła, droga, szelest, koniec, […]

Wszystkie osoby, które interesują się poezją, lubią recytować albo śpiewać i chciałyby wziąć udział w konkursie Poezji i Piosenki Irlandzkiej prosimy o zgłoszenie się do p.prof. K.Grabowskiej. Pani prof. Grabowska ma katalog z którego można wybrać wiersz do recytacji albo piosenkę do śpiewania. Konkurs jest przeprowadzany w języku angielskim, można w nim wygrać cenne nagrody, […]

Tegoroczna wymiana uczniowska ze szkołą partnerską w Marsbergu w landzie Nadrenia Północna-Westfalia dobiegła końca. Podczas rewizyty Gości uczestnicy zobaczyli najważniejsze miejsca dwóch metropolii Polski zachodniej, Poznania i Wrocławia. W Poznaniu odwiedziliśmy Muzeum Rogalowe, Muzeum Legend Poznańskich, Palmiarnię, Zamek Królewski oraz uczestniczyliśmy w warsztatach pieczenia Rogali Marcińskich w Zespole Szkół Zawodowych nr 2. Wrocław stał pod […]

W poniedziałek, 27 marca 2017 w naszej szkole odbył się II etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Turbolandeskunde, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Do naszej szkoły przybyło 12 drużyn z województwa Wielkopolskiego wraz z opiekunami. Każda z drużyn odpowiadała na 7 wybranych przez siebie pytań, które były o różnym stopniu trudności, a dotyczyły geografii, […]

 

db