Tomasz Kruczek zaprasza na kolejne CZYTATY – Lech, Popiel i inni. Baśnie polskie…

Biblioteka Raczyńskich
pl. Wolności 19, sala 1

10 marca 2018 (sobota) godz. 12.00

„Jeżeli chcecie, aby wasze dzieci były inteligentne, czytajcie im baśnie. Jeżeli chcecie, aby były jeszcze bardziej inteligentne, czytajcie im jeszcze więcej baśni.” Albert Einstein

CZYTATY, które odbywały się w Bibliotece Raczyńskich w ubiegłym roku dowiodły, że  biblioteka jest świetnym miejscem na rozwijanie zainteresowań i więzi rodzinnych. W 15 spotkaniach wzięło udział ponad 700 osób,  a  wrażeń i wspomnień naszych czytelników nie jesteśmy w stanie zliczyć.  Na pojawiające się od dłuższego czasu pytanie: kiedy kolejne CZYTATY? Odpowiadamy: w marcu!  Cały czas będziemy utwierdzać w przekonaniu, że lektura nie tylko łączy  dzieci i dorosłych,  ale także jest pierwszym krokiem do lepszego poznania świata. W tym roku zapraszamy na wyprawę w świat baśni, a przy okazji  będziemy m.in. tańczyć, sprawdzać, jak to się stało, że smok wawelski wybuchł oraz malować na wodzie.  Zaprosimy na spotkanie z baśniami polskimi, baśniami świata, przypomnimy klasykę baśni, a także udowodnimy, że nawet w XXI wieku ciągle pisze się nowe baśnie.

Zaczynamy 10 marca  spotkaniem Lech, Popiel i inni, podczas którego przypomnimy legendarne początki państwa polskiego, a także pokażemy makiety średniowieczne i sprzęty  codziennego użytku.  Naszymi gośćmi będą Tomasz Kruczek i Dale Taylor.  Za kolei 24 marca spotkaniem Na zielonej wyspie przeniesiemy się do krainy olbrzymów, leprechaunów i niezwykłych legend: do Irlandii. O Grobli Olbrzyma i innych śladach baśniowych stworów opowie Justyna Schramm, a wszyscy będą mogli spróbować sił w tańcu irlandzkim.  Spotkania rozpoczynają się w o godz. 12.00 i odbywają w Bibliotece Raczyńskich przy pl. Wolności 19. Po wakacjach CZYTATY2 przeniosą się do Filii Naramowickiej. Jak na wszystkie imprezy w Bibliotece Raczyńskich, wstęp jest wolny.

 

db