Spotkanie z poezją Piotra Chrzczonowicza w filii bibliotecznej w Żydowie

poniedziałek, 19 lutego 2018 r. 50 dzień roku
Spotkanie z poezją Piotra Chrzczonowicza w filii bibliotecznej w Żydowie
W bibliotece w Żydowie zorganizowano „Spotkanie z poezją”. Gościem biblioteki był Pan Piotr Chrzczonowicz – doktor nauk humanistycznych, wykładowca na Wydziale Dziennikarstwa Politechniki Koszalińskiej, poeta i miłośnik poezji Norwida.
Autor zbiorów m.in. : „Przemijanie”, „Zawierzenie”, „Sens istnienia”, „Sceny z życia”, „Morskie psalmy”, „Drzewa mojej młodości”.
Pierwszym recenzentem jego wierszy był nieżyjący już prawnuk Norwida poeta Jerzy Kozarzewski. Natomiast autorem wstępów do tomików jest profesor Jan Miodek.
Promocje tomików odbywały się w Paryżu, w sali Ignacego Paderewskiego, w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego, w Pałacu Radziwiłłów w Antoninie, w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu. Wiersze prezentowane były wielokrotnie w Polskim Radio Wrocław, w Polskim Radio Szczecin oraz w Polskim Radio Bis.
Na wstępie uczestnicy spotkania zostali zapoznani z biografią Pana Piotra Chrzczonowicza który urodził się w Nowej Rudzie. Następnie poeta w ciekawy sposób przedstawił swoją poezję nawiązując do sytuacji w jakich ona powstawała. Podczas spotkania panowała miła i sympatyczna atmosfera, uczestnicy byli zainteresowani poezją poety, kilka osób nabyło tomiki poezji .
W spotkaniu udział wzięło 22 osoby.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie
Historia Biblioteki w Polanowie po II wojnie światowej

Spotkania z pasjami
Spotkanie z poezją Piotra Chrzczonowicza w filii bibliotecznej w Żydowie
db