IMPRESJE JAZZOWE W KROPLACH POEZJI URSZULI ZYBURY

W piątek 1 grudnia 2017 roku miała miejsce nowatorskie spotkanie zorganizowane przez Urszulę Zyburę w kaliskiej Szkole Podstawowej nr 10 na osiedlu Zagorzynek w Kaliszu dla klas gimnazjalnych oraz młodzieży z kaliskiego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego.

Poetka zaprezentowała swoje HAIKU JAZZOWE, które powstawały na odbywających się w Kaliszu już od 44 lat koncertach Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych.

Dzisiejsze spotkanie było multimedialne, albowiem prezentację HAIKU JAZZOWEGO wzbogacono o puszczane na telebimie fragmenty kaliskie koncertów polskich jazzmenów, takich jak np. pochodzący z Kalisza Jan Ptaszyn Wróblewski (swego czasu mieszkający przy tej samej ulicy, co U. Zybura – ulicy Kazimierza Pułaskiego), Leszek Możdżer (rozpoczynąjący swoją karierę właśnie w Kaliszu na którymś z MFPJ), Włodzimierz Nahorny czy Mieczysław Urbaniak.

Młodzież była bardzo zasłuchana zarówno w teksty HAIKU JAZZOWEGO, jak i w sam JAZZ. Spotkanie  zostało sfilmowane, co wzbogaci „filmotekę” Wielkopolskiego Oddziału ZLP, albowiem mamy nagrania z wydarzeń artystycznych które odbywały się już w roku 2003.

Urszula Zybura

db  

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*