Poezja wędrująca

11 listopada – powitanie na dworcu PKP w Poznaniu uczniów i nauczycieli powracających pociągiem CYSTERS  z Wągrowca. Pociąg wjeżdża na peron  o 17.15.

oraz

25 listopada 2017 r.  –  powitanie pociągu KATARZYNKA z Wolsztyna do Gorzowa i z powrotem z Gorzowa do Wolsztyna:

Odjazd/ przyjazd:  Wolsztyn >>> 7:57 Stefanowo 8:18 8:19 Zbąszyń 8:28 8:29 Zbąszynek 8:37 8:52 Międzyrzecz 9:30 9:31 Skwierzyna 9:55 10:04 Deszczno 10:26 10:27 Gorzów Wlkp. 10:45 <<< Gorzów Wlkp. >>>

13:48 Gorzów Wlkp. Zieleniec 13:54 14:02 Deszczno 14:08 14:09 Skwierzyna 14:28 14:29 Międzyrzecz 14:49 14:50 Zbąszynek 15:22 15:37 Zbąszyń 15:45 15:46 Stefanowo 15:54 16:00 Wolsztyn 16:30.

Infolinia TurKol.pl 603-366-366 (czynna od 9:00 do 17:00)

28.11.2017: Trwają prace nad ofertą Turystyki Kolejowej TurKol.pl 2018 roku

Nowy-31

Powoli dobiega końca sezon turystycznych pociągów specjalnych TurKol.pl 2017 roku.
W tegorocznej ofercie pozostały jeszcze 3 pociągi (LILIPUTY) wokół Wrocławia zaplanowane na 16 grudnia.
Rozpędu nabierają prace organizacyjne dotyczące przygotowania oferty pociągów turystycznych w 2018 roku.
Planowany harmonogram imprez zostanie opublikowany w styczniu 2018 roku. Fot. Piotr Celiński

27.11.2017: KATARZYNKI w Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu oraz Skwierzynie i Bogdańcu

20171125 132258

W dniu 25 listopada na stalowych szlakach pojawiło się w sumie siedem pociągów turystycznych uruchomionych przez Turystyką Kolejową TurKol.pl z okazji Dnia Kolejarza.
Na trasie wokół Wrocławia uruchomiliśmy kolejne pociągi z oferty SKRZATY tj. APSIK, GAPCIO, HAŁABAŁA i MĘDREK. We Wrocławiu pogoda dopisała, a przejazdy cieszyły się tradycyjnie bardzo dużym zainteresowaniem.
Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody na pograniczu wielkopolsko-lubuskim pociągi KATARZYNKA, OSKAR i BOGDAN cieszyły się zainteresowaniem ze strony pasażerów, a na pasażerów czekały dodatkowe atrakcje przygotowane przez Miejski Zakład Komunikacyjny w Gorzowie Wielkopolskim. Dziękujemy Pasażerom za wspaniałą atmosferę na pokładach pociągów, a naszym partnerom tj. Urzędowi Marszałkowskiemu w Poznaniu, Urzędom Miast w Gorzowie Wielkopolskim, Skwierzynie i Wolsztynie oraz przewoźnikom Kolejom Dolnośląskim i Parowozowni Wolsztyn, a także Klubowi Sympatyków Kolei we Wrocławiu za bardzo dobrą współpracę!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów z KATARZYNEK w fotogalerii dostępnej w dziale GALERIA.

24.11.2017: Grudniowe wojaże po wrocławskich liniach kolejowych z LILIPUTAMI!

20170902 130435

Zapraszamy wszystkich sympatyków sentymentalnych podróży pociągami sprzed lat na wyprawy na pokładzie zabytkowych pociągów trzema trasami wokół stolicy Dolnego Śląska. Pociągi pod zbiorczą nazwą LILIPUTY zainaugurują w dniu 16 grudnia nową ofertę Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl uruchamianą zabytkowym taborem kolejowym.
Pociągi ODKRYWCA, PODRÓŻNIK i WŁÓCZYKIJ będą zestawione z historycznych wagonów osobowych oraz zabytkowej lokomotywy spalinowej serii SM30, należących do Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Pociągi adresowane są do rodzin z dziećmi chcących skorzystać z niedługich podróży wokół Wrocławia i przeżyć na pokładzie niezapomnianą przygodę, a także dla sympatyków kolei – trasy pociągów ODKRYWCA, PODRÓŻNIK i WŁÓCZYKIJ przebiegają bowiem częściowo liniami kolejowymi nieużywanymi na co dzień w ruchu pasażerskim.
Specjalnie dla miłośników kolei przygotowano także ofertę specjalnie dedykowanego dla nich wagonu!

22.11.2017: Trzydniowy projekt POGÓRZE w dniach 1 – 3 grudnia odwołany!

20160124 121240

Z przykrością informujemy o odwołaniu imprezy trzydniowej POGÓRZEplanowanej w dniach 1-3 grudnia. Jesteśmy zmuszeni do podjęcia takiej decyzji ze względu na brak możliwości organizacji projektu – pod względem finansowym oraz technicznym. Powody finansowe wynikają z nieoczekiwanego wzrostu stawek kosztów uruchomienia pociągów, a także z powodu braku dotychczasowego podpisania całorocznej umowy gwarantującej przewidywalne stawki dla organizowanych przez nas pociągów. Niestety na względy finansowe wpłynęły także decyzje naszych samorządowych partnerów, którzy pomimo wieloletniej współpracy i dofinansowywania przejazdów pociągów w roku bieżącym odmówili współpracy.
Problemy techniczne wpływające na podjęcie decyzji o całkowitym odwołaniu projektu POGÓRZE wynikają z decyzji PKP PLK, które w trybie awaryjnym zamykają możliwość przejazdu na linii kolejowej Opole – Nysa uniemożliwiając nam realizację zaplanowanego przejazdu. Na przestrzeni ostatnich tygodni prowadziliśmy intensywne rozmowy z partnerami w kwestii realizacji imprezy w zakładanym, bądź skorygowanym kształcie. Prowadziliśmy także rozmowy z potencjalnymi nowymi partnermi. Niestety z powodu braku pozytywnego efektu tych rozmów i negocjacji jest decyzja o odwołaniu imprezy POGÓRZE w dniach 1 – 3 grudnia. Informujemy jednoczesnie, że pasażerowie, którzy wykupili bilety na przejazdy w ramach oferty POGÓRZE otrzymali korespondencję mailową.
Wszystkich Pasażerów serdecznie przepraszamy za niezamierzone odwołanie projektu. 

19.11.2017: Kolejne wyprawy retro już w sobotę z okazji KATARZYNEK czyli Dnia Kolejarza!

DSC07472

Serdecznie zapraszamy Wszystkich Pasażerów do udziału w przejazdach pociągami retro ciągniętymi przez zabytkowe parowozy w dniu 25 listopada z okazji Dnia Kolejarza. Informujemy, że uruchomionych zostanie w sumie 7 pociągów – w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Dysponujemy wolnymi miejscami w pociągach APSIK, HAŁABAŁA i MĘDREK wokół Wrocławia oraz KATARZYNKA z Wolsztyna do Gorzowa Wielkopolskiego i z powrotem, a także OSKAR i BOGDAN wokół Gorzowa Wielkopolskiego. Informujemy jednocześnie, że wszystkie bilety na pociąg GAPCIO wokół Wrocławia  zostały zarezerwowane.

12.11.2017: Udane podróże pociągami retro w Dniu Niepodległości

DSC07460

Zgodnie z planem w dniu 11 listopada z okazji przypadającej w tym dniu 99 rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowaliśmy osiem pociągów specjalnych. Wokół Wrocławia kursowały pociągi GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK, a w Wielkopolsce na żelazne szlaki wyruszyły MARCIN, FRANEK, CYSTERS oraz ROGAŚ. Wszystkie pociągi cieszyły się dużym zainteresowaniem podróżnych. Partnerem projektu był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, przewoźnikiem były Koleje Dolnośląskie – przy współpracy z Parowozownią Wolsztyn i Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Szykujemy fotorelację z udanych przejazdów pociągów retro.

09.11.2017: Zakończenie rezerwacji biletów na pociągi w Dniu Niepodległości 11 listopada 

20161022 104016

Informujemy, że internetowa rezerwacja biletów na przejazdy pociągami w dniu 11 listopada została zakończona. Wszystkie bilety na pociągi GBUREK i FRANEK zostały sprzedane, natomiast bilety na pociągi ŚPIOCH, WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK (po kilka sztuk) oraz MARCIN, CYSTERS i ROGAŚ będą dostępne do wyczerpania puli wolnych miejsc w sprzedaży gotówkowej u kierownika pociągu.
Jednocześnie informujemy, że rezerwacje nieopłacone zostały anulowane.
Pasażerowie, którzy opłacili bilety otrzymali drogą elektroniczną faktury – niezbędne do odbioru biletów w pociągach, a do 10 listopada do godziny 12:00 otrzymają w ten sam sposób przyznane miejscówki.
Informujemy, że pociągi GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK odjadą z toru przy peronie 5 dworca głównego we Wrocławiu, pociągi FRANEK i CYSTERS z toru przy peronie 4 dworca głównego w Poznaniu.

05.11.2017: Dzień Niepodległości 11 listopada na pokładzie specjalnych pociągów retro!

bolechowo przejazd

Zapraszamy do udziału w przejazdach pociągami retro ciagnietymi przez zabytkowe parowozy w dniu 11 listopada z okazji Dnia Niepodległości.
Informujemy, ze dysponujemy wolnymi miejscami w pociągach WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK wokół Wrocławia oraz MARCIN z Wolsztyna do Poznania i z powrotem, CYSTERS z Poznania do Wągrowca i z powrotem oraz ROGAŚ z Wągrowca do Gołańczy i z powrotem.
Informujemy jednocześnie, że wszystkie bilety na pociagi GBUREK i ŚPIOCH wokół Wrocławia oraz FRANEK wokół Poznania zostały zarezerwowane.

30.10.2017: Pasażerowie pociągu GBUREK w komplecie! Pozostałe pociągi 11 listopada dostępne!

Wroclaw21

Informujemy, że wszystkie bilety na przejazd pociągiem GBUREK w dniu 11 listopada zostały zarezerwowane.
Zapraszamy do rezerwacji oraz przejazd pozostałymi pociągami uruchamianymi w Dniu Niepodległości wokół Wrocławia tj. pociągami ŚPIOCH, WESOŁEK oraz NIEŚMIAŁEK.
Jednocześnie zapraszamy do rezerwacji biletów na pozostałe pociągi planowane w dniu 11 listopada w Wielkopolsce tj. MARCINFRANEK, CYSTERS i ROGAŚ.
Wszysztkie pociągi zorganizowane w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w dniu 11 listopada zostaną uruchomione przy współpracy z przewoźnikiem Koleje Dolnośląskie. Zapraszamy!

28.10.2017: Już za dwa tygodnie kolejne wyprawy pociągami z parowozem wokół Wrocławia i Poznania!

DSC09807

Zapraszamy do zaplanowania wyprawy zabytkowym pociągiem na Dzień Niepodległości. 11 listopada Turystyka Kolejowa TurKol.pl uruchomi w sumie 8 pociągów turystycznych. Bogata oferta dostępna będzie dla mieszkańców Wrocławia, Poznania, Wolsztyna oraz Wągrowca, a także gości odwiedzających te miasta.
Wokół Wrocławia uruchomione zostaną pociągi na krótkich trasach wokół miasta – GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK i NIESMIAŁEK. Na wyprawy z Poznania wybierzemy się pociągami FRANEK orazCYSTERS, z Wolsztyna uruchomimy pociąg MARCIN, a z Wągrowca podróżować będziemy pociągiem ROGAŚ.
Zapraszamy do skorzystania z rodzinnych wypraw na pokładzie pociągów turystycznych z zabytkowymi parowozami.

17.10.2017: Parowozownia Wolsztyn z trzema czynnymi parowozami – Ol49-69 powrócił do domu!

DSC09896

Po kilkunastomiesięcznym remoncie do Parowozowni Wolsztyn powrócił dziś w pełnej sprawności parowóz Ol49-69! Lokomotywa przechodziła planowy przegląd w Lokomotywowni Leszno należącej do PKP Cargo.
Oznacza to, że aktualnie wolsztyńska Instytucja Kultury dysponuje trzema czynnymi parowozami – oprócz Ol49-69 w Wolsztynie pod parą zobaczyć można bliźniaczy model Ol49-59 oraz pospieszny Pt47-65.
Warto odwiedzić Wolsztyn już dziś!

08.10.2017: Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada z pociągami retro

DSC02152m

Zapraszamy do zaplanowania wyprawy na pokładzie wybranego pociągu retro z parowozem w dniu 11 listopada.
Z okazji Narodowego Dnia Niepodległości uruchomione zostaną pociągi ciągnięte zabytkowymi parowozami wokół Wrocławia – GBUREKŚPIOCH, WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK, pociąg MARCIN z Wolsztyna do Poznania i z powrotem, pociąg CYSTERS z Poznania do Wągrowca i z powrotem, a także pociągi FRANEK wokół Poznania i ROGAŚ wokół Wągrowca. Wszystkie pociągi zestawione będą z zabytkowego taboru pasażerskiego 3 klasy.
Zapraszamy na pokład zabytkowych pociągów w Narodowym Dniu Niepodległości!

06.10.2017: Pociągi wokół Wrocławia już jutro, a także w Dniu Niepodległości i Dniu Kolejarza

Apsik

Zgodnie z planem w dniu 7 października na stalowe szlaki wokół stolicy Dolnego Śląska wyruszą pociągi retro z zabytkowym parowozem TKh05353 i historycznymi wagonami pasażerskimi 3 klasy. Informujemy, że internetowa rezerwacja miejsc została już zakończona, a pasażerowie, którzy wykupili bilety otrzymali drogą elektroniczną informacje o przyznanych miejscówkach i na podstawie otrzymanej faktury odbiorą bilety bezpośrednio przed odjazdem pociągu – na 5 peronie dworca Wrocław Główny. Nieopłacone rezerwacje zostały anulowane. Jednocześnie informujemy, że możliwy będzie zakup biletów na przejazd pociągami GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK oraz NIEŚMIAŁEK – w sprzedaży gotówkowej u konduktora, do wyczerpania puli wolnych miejsc.
Pociągi będą uruchomione w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl we współpracy z KSK Wrocław przez przewoźnika Koleje Dolnośląskie.
Jednoczesnie zapraszamy do rezerwacji biletów na pociągi wokół Wrocławia w dniach 11 listopada (z okazji Święta Niepodległości!) oraz 25 listopada (z okazji Dni Kolejarza!). Rezerwacja na www.TurKol.pl

02.10.2017: Turystyczne pociągi MIESZKO, NOTEĆ, CZARUŚ i JANKO przeszły do historii

20170930 131030

Kolejna impreza Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl przeszła do historii. W dniu 30 września w ramach oferty turystycznej na żelazne szlaki wyjechał Spalinowy Zespół Trakcyjny MR+MRD przewoźnika ARRIVA RP, na co dzień obsługujący kolejowe przewozy regionalne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W ramach oferty dla pasażerów dostępne były cztery oferty – pociąg MIESZKO z Torunia do Poznania i z powrotem, NOTEĆ z Poznania do Czarnkowa i z powrotem oraz CZARUŚ i JANKO wokół Czarnkowa tj. na trasie do Lubasza przez Bzowo-Goraj i z powrotem. Pogoda pokazała co oznacza „złota polska jesień”, trzeba przyznać, że wycieczkę nleży uznać za bardzo udaną – pasażerom humory dopisywały!
Dziękujemy przewoźnikowi ARRIVA RP za bardzo dobrą współpracę przy realizacji przejazdu!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z kolejowych wypraw w dniu 30 września.

01.10.2017: Dodatkowe miejsca w pociągach ŚPIOCH i WESOŁEK wokół Wrocławia w dniu 7 października

ksk wroclaw skrzaty

Już za niecały tydzień na szlak kolejowy wokół Wrocławia wyruszą pociągi turystyczne retro GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK. Pociągi będą zestawione z zabytkowego parowozu TKh05353 oraz pasażerskich wagonów retro.
Dla wszystkich miłośników pociągów retro mamy dobrą informację – do każdego ze składów urchamianych w dniu 7 października zostanie dołączony dodatkowy wagon. Dzięki temu wznawiamy rezerwację biletów na pociągi ŚPIOCH i WESOŁEK!
Zapraszamy na pokład pociągów w sobotę 7 października!

28.09.2017: Pożegnanie lata w słoneczny weekend września w Czarnkowie i okolicach!

mr 1 1

Już w najbliższą sobotę tj. 30 września na stalowe szlaki wyjadą specjalne pociągi turystyczne MIESZKO (z Torunia do Poznania i z powrotem), NOTEĆ (z Poznania do Czarnkowa i z powrotem) oraz CZARUŚ i JANKO pomiędzy Czarnkowem i Lubaszem! Bilety na powyższe pociągi dostępne będą tylko na pokładzie pociągów u konduktora, rezerwacja internetowa została zakończona. Pasażerowie, którzy dokonali i opłacili rezerwacje otrzymali drogą elektroniczną miejscówki, a rezerwacje nieopłacone zostały anulowane.
Informujemy także, że pociąg MIESZKO odjedzie z Torunia Miasto o godz 5:16, pociąg NOTEĆ odjedzie z toru przy peronie 3 dworca Poznań Gł o godz. 7:53, pociągi CZARUŚ i JANKO z toru przy peronie 2 dworca w Czarnkowie – odpowiednio o godz. 11:30 oraz 13:10. Pociągi w dniu 30 września uruchomione zostaną przy współpracy z przewoźnikiem ARRIVA RP składem spalinowym serii MR+MRD.

25.09.2017: Wybierz się na jesienną wyprawę pociągiem retro wokół Wrocławia!

apsik nadodrze 081016

W dniach 7 października oraz 11 listopada i 25 listopada Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza na krótkie wyprawy wokół Wrocławia na pokładzie pociągów retro. Jesienne pociągi o nazwach będących imionami uroczych krasnoludków (np. GBUREK, WESOŁEK czy NIEŚMIAŁEK, a takze APSIK czy GACIO) zestawione będą z zabytkowego taboru ze zbiorów Klubu Symptyków Kolei we Wrocławiu, a przewoźnikiem będą Koleje Dolnośląskie SA.
Najbliższa wyprawa już za niecałe dwa tygodnie – według aktualnego staanu rezerwacji biletów niedostępne są bilety na przejazd pociągiem ŚPIOCH 7 października (wyjazd ok godz 12:00).
Już dziś zapraszamy do zaplanowania wybranego jesiennego weekendu i rezerwacji biletów na pozostałe pociągi!

20.09.2017: Trzydniowa oferta POGÓRZE odbędzie się w dniach od 1 do 3 grudnia!20160109 105618

W dniach od 1 do 3 grudnia 2017 na szlaki kolejowe Dolnego Śląska oraz Opolszczyzny w ramach oferty POGÓRZE wyjadą specjalne pociągi turystyczne ciągnięte zabytkowym parowozem. Skład pociągów każdorazowo będzie zestawiony z zabytkowych wagonów pasażerskich 3 klasy. Wagony te posiadają ogrzewanie parowe dostosowane do parowozów, co powoduje, że pociągi nie będą wspomagane przez dodatkowe lokomotywy spalinowe bądź elektryczne. Analizy dostępności taboru kolejowego przeprowadzone przez nas w trakcie przygotowywania projektu wykazały, że zastosowane rozwiązanie pozwoli na realizację przejazdów pod względem technicznym, a także ekonomicznym. Ważnym elementem jest także gwarancja zapewnienia odpowiednich warunków podróżowania (ogrzewanie). Przyjęte rozwiązania techniczne wymusiły także korektę względem pierwotnych planów przyjętych tras przejazdu pociągów.
Oferta POGÓRZE to trzy dni podróżowania na pokładzie nostalgicznych pociągów. W ramach trzydniowej podróży odwiedzimy między innymi Wrocław, Opole, Wałbrzych, Legnicę, Bystrzycę Kłodzką czy Jaworzynę Śląską. Możliwe będzie skorzystanie z jedenastu jednorazowych ofert przejazdu – pociągi będą prowadzone na trasach z Wrocławia Głównego (MIEDZIAK, JAWORZYNKA, KILOF i PIERŚCIEŃ), Legnicy (SKARB i SREBRNY), Złotoryi (ZŁOTNIK), Lubina (RUDY), Nowej Rudy (SOWA) i Kłodzka (BYSTRZYCA) oraz Nysy (NYSA).
Szczegóły oferty i internetowa rezerwacja biletów dostępna jest na stronie www.TurKol.pl.
Zapraszamy na zimową, nostalgiczną retro-wyprawę na Dolny Śląsk z początkiem grudnia!

15.09.2017: POŻEGNANIE LATA w Poznaniu dla pasażerów pociągu MIESZKO i darmowe bilety dla dzieci!  

TurKol Pozegnanie Lata 300917

W dniu 30 września specjalnie dla wszystkich dzieci Turystyka Kolejowa TurKol.pl przygotowała ofertę specjalną w postaci bezpłatnego przejazdu pociągiem turystycznym MIESZKO.
Warunkiem otrzymania bezpłatnych biletów dla osoby niepełnoletniej jest podróżowanie pod opieką osoby pełnoletniej.
W ramach oferty MIESZKO przewidziano dodatkowe atrakcje między innymi w postaci przejazdu tramwajem po mieście.
Zapraszamy na pożegnanie lata na pokładzie pociągu do Poznania!
Pociąg będzie prowadzony spalinowym zespołem trakcyjnym MR+MRD.

12.09.2017: Wyprawa do oraz wokół Czarnkowa, a także rejs po Noteci już wkrótce!  

arriva mr poznan

Zapraszamy serdecznie na pożegnanie lata w kolejowym, sentymentalnym stylu. W ostatnią sobotę września na szlak z Poznania przez Oborniki, Rogoźno, Ryczywół i Lubasz do Czarnkowa i z powrotem wyruszy pociąg specjalny NOTEĆ. Pociąg będzie zestawiony ze spalinowego zespołu trakcyjnego MR+MRD. W ramach oferty przygotowaliśmy dodatkowe opcje w postaci rejsu po Noteci statkiem ŁOKIETEK oraz przejazdu równoległego specjalnym autobusem równolegle do pociągu (FOTO STOP). Tradycyjnie dla mieszkańców Czarnkowa i okolic przygotowaliśmy przejazdy lokalnymi pociągami JANKO i CZARUŚ.
Zapraszamy do Czarnkowa na zakończenie lata!

02.09.2017: Kolejne retro podróże pociągmi APSIK, GAPCIO, HAŁABAŁA i MĘDREK przeszły do historii  

20170902 162304

Przy pięknej słonecznej pogodzie na trasę wokół Wrocławia w sobotę 2 września wyruszyły pociągi turystyczne APSIK, GAPCIO, HAŁABAŁA oraz MĘDREK. Pociągi zestawione były z zabytkowego taboru, którym na co dzień opiekują się członkowie Klubu Sympatyków Kolei z Wrocławia – historyczne dwuosiowe wagony prowadził parowóz TKh05353. Przewoźnikiem były Koleje Dolnnośląskie SA. Przejazdy cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony podróżnych – kolejna edycja pociągów wokół Wrocławia już 7 października! Zapraszamy do rezerwacji biletów! Zachęcamy także do obejrzenia FOTOGALERII ZDJĘĆ z przejazdu pociągów w dniu 2 września.

01.09.2017: Nostalgiczne podróże z parowozem i skrzatami wokół Wrocławia! 

Wroclaw21

Kolejna edycja przejazdów na pokładzie zabytkowego składu pociągu ciągniętego przez parowóz TKh05353 już w sobotę 2 września! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wrocławski dworzec główny w godzinach od 10:10 do 16:30 w podróż dookoła miasta wyruszą pociągi o skrzacich nazwach APSIK, GAPCIO, HAŁABAŁA oraz MĘDREK. Pasażerowie, którzy zarezerwowali i opłacili wcześniej bilety otrzymali pocztą elektroniczną faktury (niezbędne do odbioru biletów) oraz przyznane miejscówki. Nieopłacone zamówienia zostały anulowane. Zainteresowane zakupem biletów osoby zapraszamy bezpośrednio do pociągu w dniu przejazdu – bilety będą dostępne u kierownika pociągu w sprzedaży gotówkowej – do wyczerpania puli wolnych miejsc.
Przejazdy w dniu 2 września organizowane są przy wspópracy z Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu oraz z przewoźnikiem Koleje Dolnośląskie.

28.08.2017: Zaplanuj koniec lata w Czarnkowie na pokładzie statku ŁOKIETEK po NOTECi! 

lokietek czarnkow

Zapraszamy serdecznie na pokład specjalnego pociągu turystycznego NOTEĆ , który w dniu 30 września przemierzy szlak kolejowy z Poznania do gościnnego Czarnkowa i z powrotem. Podobnie jak przy poprzednich edycjach imprezy w ramach oferty specjalnej przygotowaliśmy dla pasażerów dodatkowe atrakcje w postaci możliwości skorzystania z REJSU PO NOTECI statkiem ŁOKIETEK, a także równoległego przejazdu z pociągiem na pokładzie autobusu (NOTEĆ FOTO STOP) umożliwiając miłosnikom fotografii wykonanie pamiątkowych zdjęć w niedostępnych dla innych pasażerów miejscach. Tradycyjnie dla mieszkańców Czarnkowa i okolic przygotowaliśmy przejazdy pociągami lokalnymi na trasie Czarnków – Bzowo Goraj Czarnków (pociągi JANKO i CZARUŚ).
Na zakończenie letnich cieplejszych dni zapraszamy do Czarnkowa!

23.08.2017: Kolejna nowa jesienna oferta Turystyki Kolejowej TurKol.pl!

20170812 133558

Informujemy, że wprowadzane są kolejne zmiany w ofercie jesienno-zimowej Turystyki Kolejowej TurKol.pl. Po konsultacjach z samorządami biorącymi w poprzednich latach udział w przygotowywaniu Parady Lokomotyw w Międzychodzie – w związku z brakiem zgody PKP PLK na jej organizację w roku bieżącym – do oferty wprowadzone zostały korekty.
Miło nam poinformować, że pojawią się nowe pociągi w bardzo atrakcyjnej formule. W dniu 25 listopada tj. w dniu Świętej Katarzyny uruchomimy pociągi ciągnięte przez zabytkowy parowóz z Wolsztyna do oraz wokół Gorzowa Wielkopolskiego. Dobra współpraca z Urzędem Miasta Gorzowa Wlkp. oraz bardzo duże zainteresowanie przejazdami na pokładzie sierpniowych pociągów BOGDAN i OSKAR skłoniło nas do rozszerzenia obchodów Dnia Kolejarza o dodatkowe elementy własnie w Gorzowie Wielkopolskim.
Mając na względzie decyzje władz samorządowych innego partnera – ze względów finansowych i organizacyjnych – nie zostaną uruchomione pociągi BOROWIK i DRWAL planowane na 9 września.

22.08.2017: Krasnale wrocławskie zapraszają na parowozowe wyprawy wokół stolicy Dolnego Śląska!

apsik nadodrze 081016

Po raz kolejny na szlak kolejowy wokół Wrocławia wyruszą pociągi retro ciągnięte przez zabytkowy parowóz. Oferta dostępna będzie w pierwsze soboty września i października (odpowiednio 2 września i 7 października). Pociągi o wdzięcznych nazwach APSIK, GAPCIO, HAŁABAŁA i MĘDREK (zaplanowane na 2 września) oraz GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK (wyruszą 7 października) zostaną uruchomione przy współpracy z Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu oraz przewoźnikiem Koleje Dolnośląskie i będą uruchomione taborem, którym opiekują się sympatycy z Wrocławia.
Pociągi będą ciągnięte przez zabytkowy parowóz TKh05353, pasażerowie będą podróżować w trzech dwuosiowych wagonach pasażerskcih z drewnianymi ławkami. Zapraszamy na retro wyprawy do Wrocławia!

19.08.2017: Pociągiem MIESZKO do Poznania oraz zabytkowym tramwajem wokół stolicy Wielkopolski!

20170819 170736

Specjalnie dla mieszkańców Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego, a także mieszkańców miejscowości położonych wzdłuż linii kolejowej Toruń – Inowrocław – Gniezno – Poznań Turystyka Kolejowa TurKol.pl przygotowuje na sobotę 9 września specjalny pociąg turystyczny MIESZKO. Pociąg będzie uruchomiony przy pomocy wygodnego Spalinowego Zespołu Trakcyjnego MR+MRD. Pasażerowie pociągu będą mieli okazję skorzystać z przejazdu zabytkowym tramwajem po stolicy Wielkopolski – zza jego okien zobaczą między innymi Katedrę i Ostrów Tumski, historyczne Stare Miasto, Międzynarodowe Targi Poznańskie, kompleks starego i nowego dworca kolejowego Poznań Główny, cesarski zamek, słynny dom towarowy Okrąglak, Teatr Wielki, a także wiele innych ciekawych miejsc. W ramach spaceru z przewodnikiem przewidziano wizytę na Ostrowie Tumskim oraz na Starym Rynku. Kolejną z atrakcji będzie wizyta na terenach rekreacyjnych wokół Jeziora Malta, wzdłuż którego kursuje kolejka wąskotorowa Maltanka. Mamy nadzieję, że pasażerowie pociągu MIESZKO spędzą bardzo ciekawy dzień w Poznaniu! Zapraszamy serdecznie!

15.08.2017: Jesienno-zimowa oferta Turystyki Kolejowej TurKol.pl w przygotowaniu!

20170617 072406

Turystyka Kolejowa TurKol.pl z przyczyn niezależnych zmuszona była do korekty oferty zaplanowanej na lato 2017 roku. Zmiany spowodowały między innymi przesunięcie projektu POGÓRZE z ostatniego weekendu sierpnia na pierwszy weekend grudnia. Trwają intensywne prace mające na celu udostępnienie szczegółów planowanej imprezy – mając na względzie dodatkowe atrakcyjne elementy projektu planowane w nowych okolicznościach mamy nadzieję, że projekt spotka się z zainteresowaniem pasażerów! Zimowa wyprawa na górskie szlaki kolejowe wokół Nowej Rudy, Szklarskiej Poręby czy Lubania Śląskiego ma szanse stać się bardzo ciekawym wydarzeniem.
Na zakończenie lata zapraszamy natomiast na przejazdy pociągami retro wokół Wrocławia APSIK, GAPCIO, HAŁABAŁA i MĘDREK (2 września) i GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK (7 października).
30 września zapraszamy na wyprawę do gościnnego Czarnkowa (NOTEĆ) oraz wokół Czarnkowa (CZARUŚ i JANKO). W ramach oferty jesiennej szykujemy dodatkowe przejazdy – szczegóły już wkrótce!

12.08.2017: Czas na letnią wyprawę z wolsztyńskim parowozem do Gorzowa Wielkopolskiego!

20170618 150042

W dniu 12 sierpnia na szlakach kolejowych z Wolsztyna do Gorzowa Wielkopolskiego oraz wokół Gorzowa Wielkopolskiego spotkać będzie można nostalgiczny skład pociągu, który niczym jak wehikuł czasu przybywa do nas z lat 70-tych XX wieku! Skład pociągu będzie ciągnięty przez zabytkowy parowóz z Parowozowni Wolsztyn, pasażerowie będą podróżować w wagonach 1 i 2 klasy, skorzystają także z legendarnego wagonu barowego WARS!
Rezerwacja biletów została juz zakończona, niemniej w ramach ofert FARMER, PRZYSTAŃ, MAREK, BOGDAN oraz OSKAR dostępne są jeszcze wolne miejsca – bilety do ich wyczerpania będą możliwe do zakupu w sprzedaży gotówkowej u kierownika pociągu. Przewoźnikiem uruchamiającym powyższe pociągi w dniu 12 sierpnia są Koleje Dolnośląskie. Zapraszamy na retro wyprawę!

06.08.2017: Krasnale i skrzaty zapraszają na kolejowe retro-wyprawy wokół Wrocławia! 

nadodrze

Zapraszamy do zaplanowania wypraw na pokładzie pociągów turystycznych zestawionych z zabytkowego parowozu serii TKh05353 oraz dwuosiowych wagonów pasażerskich. Pociągi zostaną uruchomione we współpracy z Klubem Sympatyków Kolei we Wrocławiu w dniach 2 września oraz 7 października na trasach wokół Wrocławia.
Rozpoczynamy każdorazowo na stacji Wrocław Główny o godzinie 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00.
Zapraszamy na pokład pociągów APSIK, GAPCIO, HAŁABAŁA i MĘDREK (2 września) oraz GBUREK, ŚPIOCH, WESOŁEK i NIEŚMIAŁEK (7 października)!

03.08.2017: Wybierz się 12 sierpnia pociągiem z lat 70-tych XX wieku z parowozem do Gorzowa Wlkp. 

IMG 20170723 140217096

W związku ze zmianami oferty pociągów turystycznych organizowanych w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl w 2017 roku proponujemy miłośnikóm wypraw na pokładzie pociągów ciągniętych zabytkowym parowozem przejazd w dniu 12 sierpnia na trasie z Wolsztyna do Gorzowa Wielkopolskiego i z powrotem (MAREK) oraz wokół Gorzowa Wielkopolskiego tj. BOGDAN do Bogdańca i z powrotem oraz OSKAR do Skwierzyny i z powrotem. Mając na uwadze zainteresowanie wyprawą do Międzychodu przygotowaliśmy także oferty specjalne: FARMER (Wolsztyn – Międzychód – Wolsztyn) oraz PRZYSTAŃ (Międzychód – Gorzów Wielkopolski – Międzychód). Oferty przejazdu do/z Międzychodu na części trasy zakładają przejazd autobusem, na kolejnym odcinku na pokładzie pociągu z parowozem.

29.07.2017: V Parada Lokomotyw w Międzychodzie w dniu 12 sierpnia nie odbędzie się! 

Miedzychod lipiec16

Na 12 sierpnia 2017 w ramach całorocznej oferty Turystyka Kolejowa TurKol.pl wspólnie z partnerami samorządowymi zaplanowała organizację piątej edycji Parady Lokomotyw w Międzychodzie. W imprezie przewidziano udział 8 trakcyjnych pojazdów szynowych – w tym 3 lokomotyw parowych, 3 lokomotyw spalinowych oraz 2 wagonów motorowych. Zaplanowano przyjazdy pociągów specjalnych z Torunia i Poznania, z Legnicy i Zielonej Góry, Wolsztyna oraz Gorzowa Wielkopolskiego, a także 4 okolicznościowe lokalne pociągi turystyczne wokół Międzychodu. Podobnie jak w latach ubiegłych na dworcu kolejowym Międzychód zaplanowano dodatkowe atrakcje dla mieszkańców i gości.
Z żalem informujemy, że niestety V Parada Lokomotyw w Międzychodzie w dniu 12 sierpnia nie odbędzie się.
Powodem jest decyzja PKP PLK o wyłączeniu z eksploatacji infrastruktury kolejowej odcinka Wierzbno – Międzychód oraz wszystkich torów stacji Międzychód. Przepraszamy wszystkich pasażerów i miłośników zainteresowanych udziałem w kolejnej edycji tej ciekawej imprezy za jej odwołanie.
Dla pasażerów w dniu 12 sierpnia uruchomione zostaną trzy pociągi oraz dwie oferty specjalne tj. pociąg pospieszny MAREK z Wolsztyna do Gorzowa Wlkp. i z powrotem, BOGDAN z Gorzowa Wlkp. do Bogdańca i z powrotem oraz OSKAR z Gorzowa Wlkp. do Skwierzyny i z powrotem. Dla pasażerów będą dostępne oferty specjalne FARMER z Wolsztyna do Międzychodu i z powrotem oraz PRZYSTAŃ  z Międzychodu do Gorzowa Wlkp. i z powrotem.

28.07.2017: NOTEĆ 2017 – zaplanuj z nami niedzielną wyprawę pociągiem, autobusem oraz statkiem! 

lokietek most

W niedzielę 6 sierpnia na trasie z Poznania do Czarnkowa i z powrotem pojawi się zabytkowy skład pociągu z wolsztyńskim parowozem. Pociąg NOTEĆ będzie zestawiony z wagonów 3 klasy. W ramach oferty specjalnej przygotowaliśmy dla pasażerów dodatkowe atrakcje w postaci możliwości skorzystania z REJSU PO NOTECI statkiem ŁOKIETEK, a także równoległego przejazdu z pociągiem na pokładzie autobusu (NOTEĆ FOTO STOP) – co pozwoli na wykonanie serii unikalnych zdjęć, zwłaszcza w górzystej Szwajcarii Kaszubskiej! Dla lokalnych pasażerów uruchomiony zostanie pociąg CZARUŚ na trasie Czarnków – Bzowo Goraj – Czarnków. Pociągi zostaną uruchomione w ramach Markowego Produktu Turystycznego Turkol.pl przez Koleje Dolnośląskie przy udziale Parowozowni Wolsztyn.
Zapraszamy na wakacyjne wojaże z Turystyką Kolejową TurKol.pl!

25.07.2017: Wyprawa MAZURY 2017 przeszła do historii! 

jnowak mazury 07 2017 158

Najciekawsza jak dotąd wyprawa w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl dobiegła końca!
W dniach od 21 do 24 lipca w ramach projektu MAZURY odbyło się kilkanaście przejazdów na pokładzie pociągu ciągniętego przez zabytkowy parowóz Pt47-65 z Parowozowni Wolsztyn. Pociąg był zestawiony z klasycznych wagonów pasażerskich 1 i 2 klasy oraz wagonu barowego WARS – użytkowanych w latach 70-tych XX wieku. Przewoźnikiem uruchamiającym pociągi były Koleje Dolnośląskie SA. Szykujemy dla Państwa relację z tej niezwykle udanej imprezy. Dziękujemy szczególnie kolejarzom, którzy perfekcyjnie zrealizowali zaplanowane przez nas przejazdy, pasażerom za fantastyczną atmosferę na pokładzie pociągu, a także tłumom mieszkańców na kolejnych stacjach, na których pojawiał się nasz pociąg –  z pewnością powrócimy! Autorowi powyższego zdjęcia (pan Jacek Nowak) dziękujemy za jego nadesłanie, zachęcamy Państwa do nadsyłania fotografii do umieszczenia w naszej galerii – na biuro-iripk(@)wp.pl.
Poniżej prezentujemy kolejne – jeszcze ciepłe mazurskie zdjęcia nadesłane przez Krzysztofa Błoszyka – dziękujemy!

http://http://turkol.pl

db