II FORUM LITRACKIE W KROTOSZYNIE(drugi dzień)

 

Oficjalnego otwarcia II Forum Literackiego w Krotoszynie dokonała Pani Dyrektor Joanna Jarocka. Była to również okazja, aby złożyć życzenia z okazji 85. urodzin Honorowej Prezes Oddziału Wielkopolskiego Związku Literatów Polskich pani Danucie Bartosz. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy twórczej i oczywiście zdrowia.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „Plla KROTOSZYN 2024 17/18 maja 2024 roku zIP KNi തலഗ്ൽ் CITI CITILENTEI”

 
 
 
 
 

Otwarciem dyskusji i rozważań na temat twórczości Bolesława          Leśmiana była projekcja filmu montażowego zrealizowanego           z materiałów pochodzących z Projektu

„Leśmian…
a jednak czytamy!”

Autor projektu:

Paweł Władysław Płócienniczak.

 

Wykład dra Tomasza Gruchota:

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst

W zawiłości filozoficzne, semantyczne i emocjonalne twórczości Bolesława Leśmiana wprowadził zebranych rewelacyjny wykład dra Tomasza Gruchota (nota bene Krotoszynianina)….

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst

 
 
 
 
Bardzo ważnym punktem programu II Forum Literackiego w Krotoszynie była prezentacja wideo-poematu „Nowa Gaza” Palestyńskiego poety Marwana Makhoul. To niezwykle poruszający utwór będący rozmową ojca z nienarodzonym synem na tle tragedii w Gazie!
Zapraszamy do obejrzenia…https://www.facebook.com/KrotoszynskiOsrodekKultury/videos/3914676588818705

W sobotę, w ramach II Forum Literackiego, odbyła się premiera poematu „Nowa Gaza” Palestyńskiego Poety Marwana Makhoul . 

Marwan Makhoul

Może być zdjęciem przedstawiającym ‎odcinek biletu i ‎tekst „‎In order for me to write poetry that isn't political, I must listen to the birds and in order to hear the birds the warplanes must be silent Aby móc pisać wiersze niepolityczne, czne, muszę słuchać ptaków a żeby usłyszeć ptaki samoloty bojowe muszą milczeć يجب سباسنا لبس شعزا أكتب لكي العصافير، إلى أصغي أن يحب العصافير أسمع ولكي الظائرة تحرس أن Marwan Makhoul /مخول// مروان‎”‎‎

Obecność palestyńskiego poety Marwana Makhoula w programie II Forum Literackiego w Krotoszynie była organizatorskim majstersztykiem Pawła Płócienniczaka. To cud, że w okresie aktualnej wojny w Gazie nawiązał z poetą kontakt i otrzymał od niego specjalne nagranie skierowane do uczestników tegorocznego Forum. Słuchając przesłania byliśmy razem z ofiarami okrutnej wojny, w Palestynie.
Marwan Makhoul trzy lata wstecz był uczestnikiem V Międzynarodowej Konferencji Poetyckiej, którą Paweł i Aleksandra Wyganowska prowadzili w Pałacu Działyńskich oraz na UAM w Poznaniu. Mając nadzieję na koniec wojennego horroru Marwan zadeklarował przyjazd do nas w następnym roku.

więcej: Paweł Władysław Płócienniczak

Środowisko literackie Krotoszyna doczekało się swojego kronikarza. Marcin Szyndrowski zaprezentował uczestnikom II Forum Literackiego swój „Szkic do portretu literackiego Krotoszyna”!
Okazało się, że jest to, zaczyn obszerniejszego wydawnictwa książkowego!
 
 
II Forum Literackie było niezwykłą okazją, aby posłuchać nowych wierszy deklamowanych przez ich autorów.
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i tekst „II FORUM LITERACKIE KROTOSZYN 2024 Dyon じE CITY ULSGE”
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, klarnet, pianino i tekst „Il FORUM LITERACKIE KROTOSZYN 2024”

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, włosy blond, grzywka i tekst „FORUM LITERACKIE KROTOSZYN 2024 S”

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „Il FORUM LITERACKIE KROTOSZYN 2024 业”

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, gitara i tekst „Il FORUM LITERACKIE KROTOSZYN 2024 백만”

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „II FORUM LITERACKIE KROTOSZYN 2024 រួ0 Chty CICOLEGE co LEGE”

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób i skrzypce

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, broda i tekst „Il FORUM LITERACKIE KROTOSZYN 2024 C'ESTLAN C'ES LA LA ✓ ARIS”

Może być zdjęciem przedstawiającym ‎1 osoba, gitara i ‎tekst „‎|| FORUM LITERACKIE KROTOSZYN 2024 نب BE ነ 0ב‎”‎‎

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i tekst „KROTOSZYN 2024 7/18 maja 2024 roku .11 K zIe”