„Złota Pętelka” po raz pierwszy dla poznaniaka – Dominika Górnego!

22. edycja Gali Polskiej Mody zaprezentowała i nagrodziła to, co w polskiej modzie jest najlepsze. Obejrzeliśmy 14 kolekcji. Wręczono wyróżnienia Kapituły Polskiej Akademii Mody. Wśród nich Statuetki Złotej Pętelki – najbardziej prestiżowe i pożądane wyróżnienie w świecie polskiej mody. Po raz pierwszy laureatem został poznaniak – Dominik Górny.

Statuetkę wręczył Stefan Kostecki, prezes Polskiej Akademii Mody, pomysłodawca stworzenia tej nagrody. Przypomnijmy, że „Złota Pętelka” może zostać przyznana za szczególne osiągnięcia bądź za dorobek projektantom oraz producentom, również ludziom lub firmom wybitnie zasłużonym dla mody. Od 2013 roku, „Złota Pętelka” przyznawana jest za dany rok, ale biorąc pod uwagę pozycję i osiągnięcia również w przeszłości.

Pierwszym Polakiem, który otrzymał to wyróżnienie był Jerzy Antkowiak. Pierwszym laureatem z zagranicy – Pierre Cardin. Dominik Górny jest pierwszym poetą i czwartym w historii dziennikarzem, który otrzymał „Złotą Pętelkę”.

Wśród laureatów są m.in.: Teresa Rosati, Maciej Zień, Grażyna Hase, Ewa Minge, Bernard Ford Hanaoka. Dominik Górny to twórca Światowego Projektu „poezja dla Kultury Godności”, prezenter, ekspert PR i wizerunku, trener wystąpień publicznych, od 18 lat wiceprezes i rzecznik prasowy Polskiej Akademii Mody. Sekretarz Zarządu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego.

db