Listopad z poezją na Targowisku Miejskim w Pile

Ocalić od zapomnienia – poezja na targowisku

Trzeciego listopada b.r. targowisko miejskie odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz młodzież z Centrum Kształcenia NAUKA. Tematem przewodnim spotkania była twórczość przedwcześnie zmarłej poetki Agnieszki Bartol. Jej postać i twórczość przedstawiła poetka, redaktorka, publicystka Zuzanna Przeworska, od wielu lat propagatorka twórczości Agnieszki. Były recytacje wierszy młodej poetki, była też poezja śpiewana. „Nic dwa razy” Wisławy Szymborskiej czy „Hymn” Juliusza Słowackiego,

Covery piosenek Sanah w wykonaniu młodzieży z Centrum „Nauki” udowodniły, że poezja jest ponadczasowa i uniwersalna. Wisienką na torcie był brawurowo wykonany (a cappella) utwór Ewy Demarczyk – „Rebeka”.
Ci co byli, bili brawo a Ci co nie byli niech żałują…

Przy okazji informujemy, że 24 listopada 2022 r. podczas zakończenia programu „Poezja na targowisku” odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu skierowanego do dzieci i młodzieży z pilskich szkół podstawowych.    W tym roku tematem jest oda do ziemniaka – „Ziemniaku! Ty jesteś jak zdrowie”. Na prace konkursowe czekamy do 10 listopada 2022r. szczegóły w regulaminie.

Zapraszamy

Regulamin konkursu poetyckiego 2022

więcej:

Tarpil

db