WĘDRUJĄCY OGRÓD WYOBRAŹNI w Krotoszynie

SPOTKANIE POETYCKO-MUZYCZNE „WĘDRUJĄCY OGRÓD WYOBRAŹNI”

WĘDRUJĄCY OGRÓD WYOBRAŹNI

„WĘDRUJĄCY OGRÓD WYOBRAŹNI” – prowadzenie Alina i Krzysztof Galas, gościem spotkania była

poetka Maria Duszka. Oprawa muzyczna SOBIE PRZEZNACZENI.

Duet SOBIE PRZEZNACZENI występuje na scenie od dwudziestu lat. Śpiewa poezję. Prezentuje piosenki autorskie. Wydał trzy płyty. Jest finalistą wielu festiwali ogólnopolskich.

To pierwszy wieczór poetycki w Novej Kinovej. Dziękujemy publiczności za wspaniałe przyjęcie artystów!
więcej: COK Galasowie
  • Max Alder

    Szkoda ze nikt nie pomyślał o osobach które przychodzą na DKF który od zawsze jest w Czwartki. Takie cudowne wieczorki poetyckie może KOK organizować na sali jaką ma w swojej głównej siedzibie. Tam jest scena , światła , fortepian i zaplecze gdzie można ciasto pokroić. I nikt nie musiała by z niczego rezygnować. A rozkładane krzesełka są równie niewygodne jak te krzesła i kanapy z IKEI które są w sali NOVAKINOVA

Maria Duszka mieszka w Sieradzu. Jest poetką, dziennikarką, animatorką kultury, absolwentką bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim, stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012) i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS (2021). W 2022 r. z okazji jubileuszu 40-lecia debiutu literackiego oraz 20-lecia założonego i prowadzonego przez nią Koła Literackiego „Anima” Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał jej Odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Od 2022 r. pełni funkcję prezesa Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Była gościem organizowanego w Niemczech Festiwalu Kultury Polskiej „PolnischerSommer 2010″. W latach 2013- 2019 pięciokrotnie uczestniczyła w  Międzynarodowym Festiwalu Poetyckim „Maj nad Wilią”, a w 2017 r. reprezentowała nasz kraj na Międzynarodowym Festiwalu „Poezijos Pavasaris” („Wiosna Poezji”) organizowanym przez Związek Pisarzy Litwy. Była też gościem festiwalu „Wilno w Gdańsku 2021”. Uczestniczka rezydencji literackiej „Goście Radziwiłłów 2021” w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie ufundowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Pomysłodawczyni i współorganizatorka czterech pierwszych edycji sieradzkich Nocy Poezji i Muzyki oraz Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Mój list do świata”. Jej utwory zostały przełożone na kilkanaście języków obcych. Wydała dziewięć tomików ostatni z nich to dwujęzyczny polsko – litewski wybór wierszy „Wolność chmur / Debesų laisvė” (Wilno -Sieradz, 2016) Wiersze publikowała m.in. w: „Toposie”, „Wyspie”, „Odrze”, „Przekroju”, „Znad Wilii”, „Modern Haiku” (USA), „Reibeisen” (Austria), „Kyiv” (Ukraina), „Krantai” i „Naujoji Romuva” (Litwa) oraz w antologiach wydanych w Stanach Zjednoczonych, Serbii i Niemczech. Jej twórczość była również prezentowana w: Telewizji Polonia, I programie Telewizji Litewskiej, I Programie Polskiego Radia, Ethnic Community Radio Melbourne, Radiu Islanders, Radiu Poznań, Radiu Wilno i kilkunastu innych rozgłośniach. W 2020 r. trzy piosenki z jej tekstami znalazły się na nagranej w Londynie przez Remiego Juśkiewicza płycie „Może pojutrze”. Trafiły również na Listę Przebojów Radia WNET. Od 2017 r. prezentuje utwory  współczesnych poetów z kraju i zagranicy w cyklu „Cztery ściany wiersza” w cotygodniowej dwugodzinnej audycji muzyczno-poetyckiej „Pod wielkim dachem nieba” emitowanej w polonijnym Radiu Islanders (w Colchester w Wielkiej Brytanii) oraz we wrocławskim Radiu Muzyczna Cyganeria. W ciągu minionych 5 lat zaprezentowała w niej wiersze ponad 200 poetów.

Więcej na: www.maria.duszka.pl