Urszula Zybura i Gwidon Hefid zapraszają na kosmiczny mecz literacko-muzyczny…

zyburka
Urszula Zybura  – polska poetka i aforystka, wiceprezes Zarządu Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, wydawca, esperantystka. Ukończyła Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz psychologię na Wydziale Nauk Społecznych w Instytucie Psychologii poznańskiego UAM. Debiutowała w sylwestrowym numerze dwutygodnika Politechniki Wrocławskiej „Sigma” jako autorka aforyzmów. Wydała sześć zbiorków aforyzmów oraz wspólny zbiorek aforyzmów jednosłownych razem z lekarzem i uzdrowicielem Henrykiem Słodkowskim. Wydała też aforyzmy w wersji polsko-niemieckiej „Verwirrte Aphorismen”. Opublikowała dwa tomiki poezji w Wydawnictwie Literackim w Krakowie: „Nieuleczalnie żywa” i„Na wieki wieków chwilka” oraz zbiorki wierszy i haiku. W  1995 r. w Krakowie jej wiersz „Życie” zaśpiewała Agnieszka Hekiert z zespołem Take 5 i została laureatką jednej z trzech głównych nagród w festiwalu Studenckiej Piosenki Poetyckiej. Zybura tłumaczy polską poezję i aforyzmy na esperanto; w 1992 r. ukazał się zbiór jej własnych aforyzmów i wierszy oraz przetłumaczonych przez nią poezji Cz. Miłosza w języku esperanto zatytułowany „Alproksimigoj malproksimigas”. Wiersze i aforyzmy Zybury przetłumaczono m.in. na język niemiecki, angielski, włoski, esperanto, grecki i rumuński. Prowadzi psychoterapię według autorskiego programu „Afirmacje i aforyzmy. Słowa, które leczą”. Napisała książkę na ten temat: „Akademia Szczęścia. Słowa, które leczą. Afirmacje i aforyzmy”. Jej poezje śpiewa Aleksandra Kiełb-Szawuła oraz Patrycja Kliber. Dotychczas wydała 20 książek.
Gwidon Hefid
Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, uczestnik programu Erasmus zrealizowanego na Uniwersytecie Karola w Pradze. Kulturoznawca, socjolog, technik.
Autor paru książek, jego literatura dostępna jest w polskim, czeskim oraz angielskim języku. Poza książkami autorskimi, poezję Gwidona publikowano w antologiach, m.in. z międzynarodowych spotkań„Dny Poezie Broumov” odbywających się w czeskim Broumově.
Hefid to kosmopolita. Mieszkał w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Francji, Holandii, Czechach. Tęsknota za unikatową Wałbrzyską Ziemią zawsze zwyciężała, skłaniając go do powrotów. To nieszablonowy obywatel światów, zauroczony dolnośląskim górskim regionem oraz bezkresem krainy Za.
Refleksja nad fenomenem życia stanowi bezpośrednie bądź pośrednie źródło jego inspiracji twórczej.
Członek Wielkopolskiego Oddziału Zwiazku Literatów Polskich..
Więcej na autorskiej stronie: http://gwidonhefid.eu
Strona autora:
http://gwidonhefid.eu
db