21 marca 2021 roku ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI IN MEMORIAM JOLI SZWARC

Zbliża się Światowy Dzień Poezji oraz Dzień Wiosny, podczas których możemy się spotkać (wreszcie, bez większych obostrzeń covidowych).
  • 21 marca 2022 roku, to dzień, który wpisuje się w tragedię światową, bo mamy świadomość trwającej wojny na Ukrainie, która rujnuje życie naszych znajomych i bliskich, a także poznanych, lubianych poetów, pisarzy Ukrainy.
  • To również dzień smutny dla środowiska poznańskich poetów, gdyż jest dniem pożegnania (na Miłostowskim Cmentarzu o godz. 14.00) naszej drogiej koleżanki po piórze – Jolanty Szwarc – poetki, pisarki, krytyka literackiego, uprawiającej eseistykę oraz malarstwo. Współpracowała z kwartalnikiem „Protokół Kulturalny” oraz „Latarnią Morską” literackim pismem internetowym, gdzie była znana z wnikliwych, bezkompromisowych recenzji.
  • 21.03.2022 r. o godz. 17.30 to także dzień, w którym pożegnamy Jolę Szwarc poetycko w Księgarni „Arsenał” na Starym Rynku 58 w Poznaniu. 

CZEKAMY na Wasze wiersze, wspomnienia, anegdoty, na Waszą obecność i refleksje, czekamy na wszystkich, komu twórczość, działania i niesamowita osobowość Joli Szwarc jest bliska sercu – bądźmy przy „Stoliku Poetyckim” 21 marca o godz. 17.30 w Księgarni „Arsenał” na Starym Rynku 58 w Poznaniu.

Czekamy, aby ten Światowy Dzień Poezji, przepełniony ideą promocji, czytania, pisania i nauczania przyniósł nam ukojenie w smutku i braterstwie..

CZYTAMY dla UKRAINY!

Wstęp Wolny!

Zabierzcie swoje wiersze, książki Joli Szwarc, wiersze o Ukrainie.  Będę na spotkaniu w NOT  22 marca − tam jest program już zaplanowany, stąd też moja propozycja. 
Zrobię jeszcze wydarzenie na Facebooku, informacja przy plakacie jest taka:

Zapraszają: Fundacja Otwartych Na Twórczość (FONT), Grupa Literyczna Na Krechę pod patronatem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Księgarnia Arsenał i Klub Literacki „Dąbrówka”

Wielkopolski Oddział Związku Literatów Polskich także Państwa zaprasza.

II WAŻNA SPRAWA

Bardzo proszę o podanie tej informacji dalej − to ważne, a umyka w natłoku spraw wojny, a przecież nasze lokalne problemy również trzeba i warto rozwiązywać. Zadbajmy o swoją literacką tradycję i codzienność.

Wszystkim, którzy pochylą się nad ratowaniem Muzeum Kraszewskiego i Domu Literatury w Poznaniu − tego bardzo klimatycznego i przyjaznego dla literatów miejsca − serdecznie DZIĘKUJĘ.
Pozdrawiam serdecznie

Łucja Dudzińska 

sob., 19 lut 2022 o 17:33 Mirosława P <jeszcze.dzien@gmail.com> napisał(a):

Kierując się prośbą Konrada Sutarskiego, publikujemy poniższy apel.
 
Petycja: Ratujmy Dom Literatury!
Wspieramy petycję do Prezydenta Miasta Poznania w sprawie przesiedlenia Domu Literatury z ulicy Wronieckiej.
Zbieramy podpisy.  Link do petycji:
 
db