„Drugie życie”Józefa Jana Swędrowskiego w audiobooku wydanym przez Fundację Literacką „Jak podanie ręki” – seria wydawnicza nr 45

Zaprezentowany 23 lutego w sali GCK w Tomicach audiobook zawiera dwie audycje/słuchowiska: „Darowane Dni” i „Drugie życie” poświęcone nieżyjącym lokalnym poetom: Marianowi Cezaremu Abramowiczowi i Józefowi Janowi Swędrowskiemu oraz św.p. Jolancie Roszak, która przez ponad 30 lat była dyrektorem GCK , Wybudowała centrum kultury w Tomicach od podstaw i prowadziła w nim działalność kulturalną, edukacyjną i animacyjną do końca swoich dni.

Zdjęcie przedstawia widownię.
Audiobook opublikowany jest przez Wielkopolski Oddział ZLP, w wydawnictwie Fundacji Literackiej „Jak podanie ręki” w ramach zadania „Wybitni Wielkopolanie. Lokalni Bohaterowie”. 
Autorką scenariusza słuchowiska i reżyserem jest Małgorzata Jańczak.
Inicjatorką projektu i kordynatorką jest Danuta Bartosz 
W audiobooku teksty czytają:
Edyta Łukaszewska
Jerzy Stasiuk
Marek Klupś
Radosław Elis
W audycjach wykorzystano piosenki Piotra Nowaka skomponowanych do słów Józefa Swędrowskiego.
 
Audiobook przygotowali:
Koncepcja całości: Małgorzta Jańczak;
Projekt graficzny i skład: Alina Merha;
Korekta: Stefania Pruszyńska;
Redaktor wydania: Danuta Bartosz
Współpraca:
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie;
Robert Łoza – Wójt Gminy Gizałki;
Judyta Podsadna − Dyrektor GCK w Gizałkach;
 
ISBN: 978-83-960424-4-6 seria wydawnicza 45;
 
Miniaturka spektaklu teatralnego ad hoc
Podczas promocji w CK Tomice, Gmina Gizałki usłyszeliśmy nie tylko fragmenty słuchowiska, ale także spontaniczną inscenizację miniaturki poetyckiej, do której prowadząca spotkanie  Małgorzata Jańczak zaprosiła trzy mieszkanki Gizałek oraz uczennicę lokalnej szkoły. Do odegrania ról  przygotował poszczególne osoby Marek Klupś − lektor i aktor Teatru Nowego w Poznaniu.
Reżyser radiowo-telewizyjny Małgorzata Jańczak przeprowadziła dwie próby teatralne. Była zdziwiona świetnym przygotowaniem scenicznym przypadkowo wybranych osób na sali. Zaimprowizowana premiera poetyckiej miniaturki spektaklu została nagrodzona oklaskami publiczności.
Na zakończenie spotkania Wójt Gminy Gizałki Pan Robert Łoza i Dyrektor CK w Tomiacach Pani Judyta Podsadna podziękowali osobom zaangażowanym w powstanie audiobooka, wręczając im symboliczny bukiet kwiatów.
Po zakończeniu spotkania rozłożony na stolikach w 50 egzemplarzach audiobook rozszedł się natychmiast. Łukasz Swędrowski − syn poety Jozefa Swędrowskiego poprosił o wydrukowanie na jego koszt dodatkowo 100 egzemplarzy.
 
➡️Audiobook dostępny do wypożyczenia w Bibliotece Publicznej Gminy Gizałki
 
Judyta Podsadna
Dyrektor GCK Tomice
 
więcej:
 
 
 
Projekt współfinansowany przez:
 
więcej: 
Wójt Gminy GizałkiGminne Centrum Kultury w Gizałkach z/s w Tomicach23 lutegol o 1m104g:o4mce6duc6 

db