„Wieża Babel słowa na dotyk” w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu…
„Wieża Babel. Słowa na dotyk”, to wyjątkowa książka, która trafiła do zbiorów Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu. Jest to pierwsza w Polsce publikacja, która łączy w sobie poezję wielojęzyczną i obrazy czytane… dotykiem. Wiersze podane są w trzech wersjach językowych: w oryginalnym zapisie poety, wiersza przełożonego na język polski, a następnie zapisanego w alfabecie Braille’a. Opracowaniem wydawnictwa zajęli się Danuta Bartosz i Witold Zakrzewski.
Do projektu zaproszono 40. poetów, w tym 20 poetów zagranicznych z 17. państw świata: Armenia, Czechy, Grecja, Iran, Izrael, Japonia, Bangladesz, USA, Litwa, Belgia, Niemcy, Palestyna, Ukraina, Wietnam, Węgry, Włochy, i Polska.
Książka została wydana staraniem Fundacji literackiej „Jak podanie ręki”. Ukazała się w nakładzie zaledwie 240 egzemplarzy. Publikację dofinansowano z funduszy Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydawnictwo wsparł również Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
Książkę na ręce dyrektor Książnicy Jolanty Nowosielskiej przekazała Danuta Bartosz, honorowa prezes Wielkopolski Oddział Związku Literatów Polskich. Okazją było zorganizowane w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu spotkanie świąteczno-noworoczne Wielkopolskiego Oddziału ZLP i Klubu Aforystów przy WO ZLP

na zdjęciu: Urszula Zybura, Jolanta Nowosielska – Dyrektor Książnicy Pedaagogicznej,
Danuta Bartosz i Irena Czech

6 udostępnień
więcej:

Z uwagi na bardzo wysoki koszt publikacji fundacja otrzymała również wsparcie Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, który otrzymał dofinansowanie projektu Wieża Babel ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego,
Książka dofinansowana ze środków
Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
db