W Dzienniku „Quest-France” o wielkopolskich poetach

Informacja o przyjeździe wielkopolskich poetów do Rennes ukazała się w dzienniku „Ouest-France” w drugim dniu naszego pobytu w Rennes, Jest to francuski dziennik regionalny, założony w 1944 w Rennes. Największy pod względem nakładu i liczby czytelników dziennik we Francji – pozostawia w tyle nie tylko inne dzienniki regionalne, ale także wszystkie dzienniki o zasięgu krajowym. Jego średni dzienny nakład w 2005 wyniósł 781 tys.(Le Figaro 433 tys.) Według badań czytelnictwa każde jego wydanie czyta 2,2 mln osób. Swoim zasięgiem obejmuje 12 departamentów w regionach Bretanii, Kraju Loary i Dolnej Normandii.
Dziennik wydawany jest przez grupę wydawniczą Groupe Ouest-France.
Jego nazwa w języku francuskim oznacza „zachód Francji”.
Podczas spotkania w Rennes Danuta Bartosz zaprezentowała wydaną w listopadzie b..r. antologię „Wieża Babel – słowa na dotyk” oraz kwartalnik „Widnokrąg Wielkopolski”. Bogumiła Janicka przedstawiła antologię polsko-francuską „Jak podanie ręki”, Oprawę muzyczną spotkania w Domu Bretania zapewnili Alina i Krzysztof Galasowie śpiewając  dla obecnej na koncercie Polonii.Rennes oraz Wicekonsula RP z Paryża i Konsula RP w Rennes.
Promocja książek i nasza obecność w Rennes była możliwa dzięki wsparciu finansowemu MKiDN oraz Marszałka Wielkopolskiego. .
Antologię „Wieża Babel – słowo na dotyk” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Z uwagi na bardzo wysoki koszt publikacji fundacja otrzymała również wsparcie Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, który otrzymał  dofinansowanie projektu Wieża Babel ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego,

.

Książka   dofinansowana ze środków

Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

  

.  .

db