I LO w Szamotułach – konkurs „Aforyzm w komiksie”

III edycja Wojewódzkiego konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych Wielkopolski „Aforyzmy w komiksie”

Uczniom naszej szkoły nie zabrakło tym razem pomysłów i umiejętności artystycznej interpretacji aforyzmów Stanisława Jerzego Leca. Organizatorzy konkursu, w którym po raz pierwszy wzięliśmy udział, zaplanowali dla uczestników trudne zadanie, wymagające odczytania sensu aforyzmu i przekładu słowa na obraz, a właściwie na serię obrazków . Dialogi i monologi „w dymkach” miały powstać w języku polskim i obcym (angielskim lub niemieckim). Uczniowie pracowali na komputerze lub tradycyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem : piórka i tuszu, ołówka, cienkopisu, pisaków, kredek, farb.

Trudno było szkolnej komisji konkursowej wybrać najlepsze prace ze względu na wiele możliwości przekazu . Kolejnym kryterium było zrozumienie metafory i prezentacja swojego pomysłu. Tekst bohaterów historyjki obrazkowej powinien być ciekawy i poprawny i to poprawny w dwóch językach. I w tym miejscu należy podziękować Organizatorom Konkursu: Zespołowi Szkół Ekonomicznych w Pile, Fundacji Literackiej „Jak podanie ręki“ oraz Polskiemu Stowarzyszeniu Nauczycieli Języka Niemieckiego z oddziałem w Poznaniu za stworzenie szansy sprawdzenia się w realizacji tak karkołomnego zadania. Udało się, a dowodem są poniższe zdjęcia komiksów.

Oto laureaci :

I miejsce: Justyna Boniak IF

II miejsce: Zuzanna Grążka IE

III miejsce: Agnieszka Krzyżaniak 1C, Dominika Bąk 1E, Marcin Woźny 1C

IV miejsce: Maja Dukat 1AB, Natalia Szymczak 1E

Wyróżnienia: Wiktoria Rzepa 1C, Olga Sikorska 1E, Zofia Metler 1F, Franciszek Rudnicki 1AB

Gratulujemy serdecznie!

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

więcej:

I LO Szamotuły 

db