Eugenia Zawidzka zaprasza na Szufladę 17 | Promocja antologii

Miejsce: Forum Synagoga

Forum Synagoga Ostrowskiego Centrum Kultury
zaprasza na
wieczór działań artystycznych SZUFLADA.

Promocja antologii SZUFLADA 17 za rok 2020

oraz
Karol Walerowicz
Życiu nie mówię „nie” – etiuda z pożyczonym tytułem

[wiersze Eugenii Zawidzkiej i Oli Kiełb-Szawuły]

Karol Walerowicz, zwycięzca licytacji, iluzjonista o pseudonimie Carlos.

Karol Walerowicz – ur. w 1979 roku, ostrowianin, na co dzień iluzjonista, członek ZASP-u oraz KKI (Krajowego Klubu Iluzjonistów).
Od lat związany z niezależnym ruchem teatralnym. Laureat wielu nagród ogólnopolskich w dziedzinie iluzji, dwukrotnie uhonorowany tytułem Osobowość Ostrowskiej Kultury (2009, 2012) za działalność estradową. Twórca autorskich scenariuszy i programów scenicznych.

.Eugenia Zawidzka: Życiu nie mówię nie - promocja książki poetyckiej |  OSTROWWLKP.INFO

Eugenia Zawidzka – urodziła się w 1950 r. w Dębiczu koło Grabowa. Poetka, dotychczas wydała pięć zbiorów poetyckich: „Chleba smak”, „Życiu nie mówię nie”, „Pod powiekami słów”, „Rejestry dźwięku”, „Na krawędzi dnia” oraz dwie książki dla dzieci: „Słonecznikowe lato” i „Bajkowe zwierzaki na ścieżkach przygód”. Autorka zdobyła ogólnopolskie nagrody i wyróżnienia poetyckie. Jest autorką aforyzmów, fraszek, haiku, opowiadań i piosenek. Teksty Eugenii Zawidzkiej zostały zamieszczone w ponad dwudziestu książkach wydanych przez różne instytucje. Członkini Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polksich

Ilustracja

Ola Kiełb-Szawuła  – absolwentka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (1986). W latach 1984–1989 była wokalistką w zespole Stare Dobre Małżeństwo. Wydała cztery płyty solowe: Lepsze widoki (1991), Niedojrzałe czereśnie (1994), Na rozstajach słów (2004) oraz W Nanibowie (2011). W 1994 zamieszkała w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie śpiewa w zespole Wyspa i zajmuje się działalnością kulturalną. W 1999 wydała wspomnienia z okresu śpiewania w SDM zatytułowane Stare Dobre Małżeństwo, czyli Jak to się robi. Udziela się gościnnie w zespole Do Góry Dnem. Od 2012 występuje w zespole U Studni.

Na co dzień pełni funkcję impresario organizując wydarzenia artystyczIne Forum Syngoga w Ostrowie Wlkp..

db