„Goście Radziwiłłów”

Maria Duszka była uczestniczką drugiej edycji programu „Goście Radziwiłłów” finansowanej przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

https://kulturaupodstaw.pl/goscie-radziwillow/

Poetka z wdzięcznością wspomina pobyt w Antoninie: „Trzy tygodnie minęły jak sen. Trzy tygodnie w Pałacu w Antoninie w ramach rezydencji literackiej „Goście Radziwiłłów”. Dziękuję serdecznie panu Włodzimierzowi Mazurkiewiczowi, dyrektorowi Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, dyrekcji Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu: panu Dariuszowi Grodzińskiemu i pani Bożenie Henczycy, A także całej załodze Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie z panią kierownik Anną Kubiak na czele. Dziękuję też moim miłym koleżankom poetkom i pisarkom: Agnieszce Wiktorowskiej – Chmielewskiej, Renacie Adamskiej, Katarzynie Dworaczyk, Monice Krauze i Joli Sroczyńskiej – Pietz za wspólne wędrówki po leśnych i polnych ścieżkach, za długie, inspirujące rozmowy, za „wspólny śmiech i żal”.”

Na tarasie Pałacu w Antoninie: Monika Krauze, Renata Adamska, Maria Duszka, Agnieszka Wiktorowska – Chmielewska i Katarzyna Dworaczyk, fot. Jolanta Sroczyńska – Pietz

Podczas pobytu w Antoninie poetki i pisarki nie tylko zajmowały się pracą literacką, Brały też udział w bogatym życiu kulturalnym tego miejsca. Między innymi wysłuchały trzech koncertów muzyki poważnej, obejrzały wystawę prac plastycznych 40 artystów z całej Polski podczas Przygodzickiego Biennale Sztuki „Retrospektywa”, Zwiedziły Kalisz i Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Spotkały się także z profesorami Piotrem Śliwińskim i Przemysławem Czaplińskim.

https://www.kalisz.pl/dla-mieszkanca/kalendarz-wydarzen/sztuka/-goscie-radziwillow-w-antoninie,41279

„Goście Radziwiłłów” to piękna inicjatywa Samorządu Województwa Wielkopolskiego wspierająca twórczość literacką, a jednocześnie służąca promocji Wielkopolski.